Головна arrow_forward Новини arrow_forward

Алопеція бороди

Алопеція бороди
keyboard_backspaceНазад 28 листопада 2017

           Сьогодні мода на бороду серед чоловічого населення не особливо популярна. А в далекому минулому бували випадки, коли чоловіки, які втрачали бороди, закінчували життя самогубством. Існував навіть спеціальний податок, яким обкладалося бородате населення.

Але платити податок - це одне, а мати справжню бороду, за яку не соромно перед податковою інспекцією - інше. Ще не кожен може похвалитися тим, що у нього з цією вторинною статевою ознакою все в порядку. Все частіше і частіше дає про себе знати таке неприємне е явище, як алопеція (облисіння) бороди.

Цей розлад може проявлятися як самостійно, так і в поєднанні з облисінням голови. Статистичні дані свідчать, що, коли алопеція вражає бороду, то протягом одного року, в 50% випадків, вона починає проявлятися і на голові.

Алопеція бороди - явище доброякісне, яке не викликає яких-небудь серйозних фізичних наслідків, проте воно може мати негативний вплив на пацієнта на психологічному рівні. Найчастіше даною патологією страждають молоді люди у віці від 30 до 40 років.

Які ж причини алопеції бороди? Втрата волосся, по суті, відбувається тому, що імунна система атакує волосяні фолікули, а це перешкоджає їх нормальної активності і росту волосся. Точні причини явища, на жаль, до сих пір не зовсім ясні. Сформульовано безліч гіпотез, починаючи від генетичного компоненту і закінчуючи недоїданням, дефіцитом заліза і інфекціями. Однак такі гіпотези не мають вагомого наукового підтвердження

Симптоми

Алопеція бороди характеризується втратою волосся плямами - більш-менш округлими областями. Утворення цих голих плям може відбуватися в будь-якій точці бороди - в районі вусів, шиї, підборіддя, щік або бічних сторін.

Зазвичай алопеція бороди починається з однієї плямочки невеликого розміру, яке має тенденцію до збільшення діаметра. Дуже часто перед появою вогнищ облисіння, або безпосередньо перед їх розширенням, пацієнт відчуває свербіж або печіння, що може бути пов'язано з легким запаленням шкіри.

Зв’язані патології

              До ризику алопеції бороди схильні пацієнти з аутоімунними захворюваннями. Серед пов'язаних патологій слід згадати:

              - атопічний дерматит;

              - вітиліго;
              - псоріаз;

              - хворобу Крона;

              - астму;

              - гіпертиреоз і / або інші захворювання щитовидної залози.

              Лікування

В багатьох випадках алопеція бороди має тенденцію до мимовільного регресу протягом декількох місяців. Однак це не означає, що проблема повністю вирішена. Фактично, алопеція може знову «вдарити» по бороді пацієнта, що призводить до безперервної послідовності рецидивуючих фаз. Бувають випадки, коли алопеція не проявляється протягом багатьох років, а потім знову повертається.

Якщо алопеція вусів не минає сама по собі, і в разі, якщо дана патологія має негативний психосоціальний вплив на людину, то лікарем може бути прийнято рішення на користь фармакологічного лікування. Слід знати, що не всі пацієнти однаково реагують на лікарську терапію; те, що може бути ефективним для одного, не обов'язково допоможе іншому.

При алопеції бороди часто застосовуються костикостероїди, які є потужними протизапальними агентами, діючими шляхом придушення активності імунної системи. Препарати можна вводити як локально, так і системно. (Місцеве застосування кортикостероїдів - не найкраща з стратегій, так як при тривалому застосуванні це загрожує фолікулами.)

Фармакологічна терапія алопеції бороди дійсно може сприяти відновленню росту волосся, але вона лише послаблює прояви облисіння, не усуваючи проблему назавжди.

Останнім часом досить широко застосовується для лікування алопеції бороди лазерна терапія. Згідно з деякими дослідженнями, використання фототерапії з різними типами лазерів (ексимерні, фракційні) стимулює відновлення (іноді повне) волосся в областях, уражених облисінням.

Якщо у Вас є подібні проблеми, Ви можете звернутися за професійною консультацією до фахівців нашого салону краси «Косметик-центр».