Головна arrow_forward Новини arrow_forward

Бородавки

Бородавки
keyboard_backspaceНазад 25 листопада 2015

Багато хто з нас знайомий з таким малоприємним явищем як бородавки. Вони, безумовно, дратують і виглядають не дуже естетично, але в більшості своїй нешкідливі і навіть буває так, що зникають самі по собі, без будь-якого лікування.

Бородавки частіше зустрічаються у дітей, ніж у дорослих і, як правило, не заподіюють особливого дискомфорту або хворобливих відчуттів, якщо не знаходяться на частинах тіла, що піддаються ударам (підошви ніг) та постійному контакту.

Причини

Бородавки є результатом шкірної інфекції, викликаної вірусом папіломи людини (ВПЛ). Вірус може вражати будь-яку частину тіла, але найчастіше він вторгається в теплі і вологі ділянки шкіри, такі як вм'ятини і подряпини на пальцях рук та ніг.

Шляхи зараження

Основний шлях зараження бородавками контактно-побутовий. «Підчепити» бородавки можна запросто, користуючись, наприклад, рушником хворої людини. Діти, які мають погану звичку гризти нігті або кутикулу, частіше страждають від бородавок, ніж однолітки, так як ранять шкіру і створюють відкриті площі для проникнення вірусу.

Простий контакт з бородавкою також не гарантує автоматичного інфікування. І вже зовсім неспроможне народне повір'я про те, що нібито бородавками можна заразитися від жаби.

Час, який необхідно вірусу, щоб «заселити» територію, то, можливо різна - від тижня до декількох місяців і навіть довше.

Серед безлічі видів бородавок фахівці розрізняють наступні:
- звичайні;
- плоскі;
- підошовні;
- ниткоподібні.

Звичайні бородавки з'являються в основному на пальцях рук, колінах, ліктях, і являють собою невеликий виріст, округлої форми сірувато-коричневого кольору. Він має шорстку поверхню, що віддалено нагадує цвітну капусту.

Плоскі бородавки, як правило, розміром з шпилькову голівку. Вони більш гладкі, ніж інші види бородавок і маю плоску вершину. Колір у плоских бородавок рожевий, коричневий або жовтуватий. Часто такі бородавки об'єднаються в кластери. Місця локалізації - обличчя, коліна, руки.

Підошовні бородавки з'являються на підошві стопи і можуть сильно дратувати, викликаючи хворобливі відчуття при ходьбі.

Ниткоподібні бородавки мають видовжену форму, зазвичай вони такого ж кольору, як і шкіра, часто локалізуються навколо очей, рота, носа.
Іноді бородавки передаються статевим шляхом і з'являються в області статевих органів (генітальні бородавки).

Коли звернутися до лікаря?

Має сенс терміново звернутися до фахівця, якщо бородавка або навколишнє її шкіра має такі особливості:
- болить;
- почервоніла;
- кровоточить;
- опухла;
- сочиться гній.

Лікування

Якщо бородавку не лікувати, то може пройти від 6 місяців до 2 років, щоб вона пройшла самостійно. Лікар приймає рішення видалити виріст, якщо він заподіює біль або заважає нормальній життєдіяльності, через фізичний чи естетичний дискомфорт.

Існує кілька методів видалення бородавок, таких як:
- електрокоагуляція (бородавка спалюється м'яким електричним струмом);
- кріотерапія (заморожування бородавок рідким азотом);
- лазерна терапія;
- радіохвильова хірургія (з допомогою апарату «Сургітрон»).

У «Косметик центрі» для видалення бородавок з успіхом використовуються два останніх методи. Їх переваги в тому, що утворення видаляються швидко і після втручання не утворюються рубці.

Профілактика

Стовідсоткової гарантії запобігання інфікування ВПЛ ніхто дати не може, але дотримання правил елементарної гігієни ніколи не завадить. Мийте руки регулярно і ретельно. У разі появи порізів, подряпин - обов'язково продезінфікуйте рану. Гарним
профілактичним заходом є носіння гумових капців у загальних душових і роздягальнях (в цьому випадку ви захищаєте себе від підошовних бородавок та інших інфекцій, таких як мікоз).