Головна arrow_forward Новини arrow_forward

Чорні цятки

Чорні цятки
keyboard_backspaceНазад 06 серпня 2018

               Чорними цятками називають відкриті комедони, характерні для областей, багатих сальними залозами, таких як ніс, щоки або спина. Це поширена проблема, яка завдає чимало клопоту. Консилером дефект погано маскується, а пудра тільки погіршує стан. Спробуємо розібратися, чи є у нас шанс на перемогу?
              Причини чорних цяток
              Чорні цятки по суті сформовані в результаті відкриття так званих білих цяток. Останні складаються з маслянистих мас, що містять шкірне сало, кератин і іноді мікроорганізми, які накопичуються всередині волосяних фолікулів. Коли білі комедони відкриваються під масою вмісту, окислення ліпідів, пов'язане з міграцією клітин, багатих меланіном, визначає утворення характерної темної «шапки».
              Чорні цятки - типовий дефект пубертатного періоду, який в значній мірі пов'язаний з посиленим синтезом статевих гормонів. Особливо тестостерон і його метаболіти стимулюють активність сальних залоз. Як наслідок цього, шкіра стає більш масною, а фолікули схильними до обструкції і накопичення шкірного сала. Також є ряд умов, які можуть викликати або пригнічувати появу чорних цяток. Серед них - погана гігієна шкіри, надлишок у використанні масляних кремів.
              Еволюція чорних цяток може варіювати від пацієнта до пацієнта і, як правило, непередбачувана. Фактично, вони можуть залишатися такими як є в протягом тривалого часу, не змінюючи свого виду, а можуть і спонтанно регресувати. У найбільш серйозних випадках чорні цятки стають місцем накопичення бактеріальних інфекцій з подальшим розвитком запальних явищ.
              Що робити?
              В даний час на ринку існує маса косметичних засобів, які обіцяють позбавити від чорних цяток в рекордні терміни. Але, правда така, що в більшості випадків розрекламовані продукти вирішують проблему лише в незначній мірі і повністю її усунути не в змозі.
              Популярний метод позбавлення від чорних крапок - ручне видалення за допомогою спеціальних косметологічних екстракторів. Це професійні інструменти з нержавіючої сталі, оснащені кільцеподібними кінчиками.
Екстрактор розташовується так, щоб відкритий комедон знаходився в центрі кільця. Після чого чиниться певний тиск до тих пір, поки із замкненої пори не буде випущено назовні весь вміст. Природно, що для уникнення ускладнень інструментарій повинен бути стерильним.
Екстрактор можна використовувати самостійно, але все ж безпечніше, коли він в руках професіонала - дерматолога або косметолога. У зв'язку з цим не зайвим буде нагадати, що ручне видалення комедонов також може виконуватися в контексті професійної чистки обличчя.
              Сама використовувана процедура, рекомендована косметологами для видалення чорних і білих цяток - хімічний пілінг. Це особливий тип дермоестетичної обробки, який використовує дію хімічних ексфоліантів для видалення поверхневих шарів шкіри. Залежно від типу і концентрації використовуваного ексфоліанту можна проводити поверхневий, середній і глибокий пілінги. Як правило, для лікування чорних цяток поверхневого пілінгу достатньо. Вищевказані процедури можна виконати в салоні краси «Косметик-центр».
              У найбільш серйозних випадках, коли чорні цятки стають реальною естетичної проблемою для пацієнта, викликаючи психологічний дискомфорт, дерматологом можуть бути запропоновані медичні препарати з такими активними інгредієнтами як перекис бензоїлу і третиноин. Перекис бензоїлу володіє кератолітичними і антибактеріальними властивостями і його використовують для видалення шкірного сала при наявності інфекційного вогнища. Третиноїн - похідне вітаміну А, прискорює клітинний обмін. Лікарі-косметологи в «Косметик-центрі» можуть призначити ті ж третиноїн і гідрохінон, у нас також є професійні засоби DMK і Obag, які здатні повністю вирішити проблему чорних цяток.
              Перед використанням будь-якого типу ліків, необхідна консультація фахівця, щоб виключити наявність можливих протипоказань. Якщо чорні цятки супроводжуються бактеріальними інфекціями і запаленням, лікар може прийняти рішення застосувати антибіотики і стероїдні протизапальні засоби.
              Чого не робити?
              Щоб уникнути таких ускладнень, як подразнення шкіри, рубці, пам'ятайте, що не можна тиснути на чорні цятки пальцями і нігтями. Така практика неефективна і сприяє появі інфекцій різного виду, порізів, кровотеч.
              Також слід уникати таких бабусиних засобів, як сода або зубна паста. Їх використання приведе лише до подразнення шкіри і перевиробництва шкірного сала.