Головна arrow_forward Новини arrow_forward

Демодекоз

Демодекоз
keyboard_backspaceНазад 25 листопада 2015

 На порозі весна. До життя пробуджується все найпрекрасніше і не дуже. Період потепління - найулюбленіший час для появи одного неприємного дрімаючого недугу, назва якому демодекоз.

       Демодекс - кліщ, який є нашим природним симбіонтом. Науці відомо близько 6 десятків видів цих умовно-патогенних паразитів. Зазвичай у волосяних цибулинах і сально-волосяних фолікулах людини мешкає два види - Demodex folliculorum і Demodex brevis. Однак при недотриманні належних гігієнічних заходів можна заразитися і неспецифічними для людей видами від кішок, собак і свиней.

        Демодекоз надзвичайно поширений на всіх континентах. Жінки страждають від захворювання частіше за чоловіків, світлошкірі - частіше темношкірих.  Як згадувалося вище, кліщі паразитують в волосним фолікулах і сальних залозах, а їжею для демодекса служить шкірне сало і клітини епітелію. Демодекс є супутником таких хвороб як: себорейний псоріаз, себорея, рінофіма, вульгарні і рожеві вугрі;

        Провокуючими факторами демодекозу є:

- зниження імунітету;

- зловживання спиртним;

- стрес;

- гостра і гаряча їжа;

- інсоляція;

- надмірне використання кремів і косметичних засобів;

- ручна чистка обличчя;

- вапорізація, пілінг;

- лазня, сауна.

      Шлях зараження людини контактно-побутовий. Можна заразитися демодекозом через предмети побуту, на яких кліщ живе і добре себе почуває до 9 днів. Найактивніший період розселень кліщів - час сну господаря.

      Клінічні прояви демодекозу бувають неускладнені та ускладнені. Ознаками хвороби є: шкірний свербіж і відчуття печіння, що посилюється після миття, поява вогнищ гіперемії і лущення, велика кількість вугрової висипки, папул, пустул і т.п. Трапляється, що до основного захворювання приєднується вторинна інфекція, тоді демодекоз перетікає в інфільтративно-абседуючу форму. При цьому можливе підвищення температури, поява абсцесів. Не рідкісні випадки кліщового блефарокон'юнктивіту і кліщового блефариту. Тоді пацієнт відчуває сильний свербіж і вранці з'являється відчуття чужорідних тіл за повіками.

     Діагностика демодекозу відносно проста. Підставою для постановки діагнозу є виражена клініка захворювання і дані лабораторних досліджень. Дорослі особини і яйця кліщів знаходять в шкірному салі і цибулинах досліджуваних вій.

      Лікування демодекозу головним чином проводять амбулаторно. Використовується місцева і загальна терапія. У число вживаних препаратів включені антигістамінні препарати, при необхідності - антибіотики, метронідазол, препарати сірки. Важливо відзначити, що під час терапії демодекозу, про креми і пудри краще забути, мити обличчя теплою водою, кислим або нейтральним милом.

      Після закінчення лікування необхідно зробити контрольний зішкріб з шкіри і дослідження вій. Перший аналіз проводиться на 1-3 день після проведеної терапії, другий аналіз - через 30 днів.

       Пройти дослідження на демодекоз, у разі підозри на це захворювання, Ви можете в будь-якому з пунктів забору лабораторії «Лакмус».

Дослідження на демодекоз (обличчя)                  50              1 день

Дослідження на демодекоз (вії)                           50              1 день


        Щоб правильно підготуватися до здачі аналізу і отримати достовірні результати, рекомендується 1-2 дні не вмиватися і не використовувати жодних косметичних засобів.

http://www.lacmus.com.ua/ua/newsView/60/