Головна arrow_forward Новини arrow_forward

Ексфоліанти

Ексфоліанти
keyboard_backspaceНазад 30 серпня 2018

              Арсенал косметичних засобів, які допомагають нам залишатися здоровими і красивими, сьогодні на ринку представлений надзвичайно широко. А одними із базових продуктів, без яких складно собі сьогодні уявити повноцінний догляд за шкірою, є ексфоліанти. Розберемося з ними докладніше.
              Ексфоліанти - це косметичні засоби, що використовуються для видалення мертвих клітин, присутніх в поверхневому шарі шкіри. Після обробки ними шкіра виглядає помітно молодше, яскравіше, стає більш гладкою і свіжою. Такому ефекту сприяє відновлення епідермальних клітин і в той же час стимулюється синтез колагену і еластину в дермі.
              Слід знати, що існує дві макрогрупи ексфоліатів, які відрізняються своїм механізмом дії - це фізичні і хімічні відлущуючі продукти.
              Фізичні ексфоліанти: ефект відлущування стимулюється механічним тертям деяких мікроабразівних косметичних інгредієнтів. Вони більш відомі як скраби.
              Ефект від скрабів посилюється точковим масажем. Насправді інтенсивність їх дії пропорційна тривалості масажу. Механічні ексфоліанти через простоту застосування самі затребувані. У списку найбільш використовуваних скрабів лідирують:
•    мікросфери, отримані при обробці насіння жожоба (вони утворюють особливий рідкий віск, який складається з мононенасичених ефірів). Ці продукти підходять для чутливої шкіри, так як відлущуюча здатність зерен жожоба надзвичайно делікатна;
•    порошки, отримані шляхом подрібнення насіння персика, абрикоса, мигдалю, оболонки волоського горіха;
•    кремній;
•    кристали квасців поєднують в собі відлущуючу дію з чудовим дезинфікуючим і дезодоруючим ефектом.
              Хімічні ексфоліанти: видалення мертвих клітин стимулюється застосуванням хімічних речовин, здатних «контролювати» процес розпаду, а потім десквамацію і клітинну регенерацію. Вдаватися до цих засобів бажано під контролем досвідченого фахівця.
              Показання до застосування
              Ексфоліанти з успіхом використовуються в дерматології для лікування шкірних захворювань (акне, гіперкератоз, псоріаз, рубці), а також в косметології для профілактики і терапії деяких проблем (зморшки, вікові плями, веснянки, розтяжки, ксероз, хлоазма і т.д.).
              Існує загальноприйнята думка, що відлущуючі продукти призначені тільки для жінок, проте це - омана. Чоловіки також можуть отримати користь від застосування ексфоліантів. Досить нагадати, що продукція шкірного сала у сильної половини вища, і чоловіча шкіра, наприклад, більш схильна до забруднень, фолікуліту і акне, в порівнянні з жіночою. Крім того, відлущування, що оголює волосяні фолікули, дозволяє якісно поліпшити процес гоління.
              Хоча це може і здатися дивним, але використання ексфоліантів є ефективним засобом також і проти сухості шкіри: клітинне оновлення, що слідує за відлущуванням, допомагає підтримувати м'якість і достатню гідратацію шкіри, тим самим відкладаючи утворення зморшок.
Фахівці з краси радять регулярно відлущувати шкіру, хоча б, один раз в два тижні. А після 40 років рекомендуються більш часті процедури з ексфоліантами, оскільки клітинний обмін епідермального шару поступово сповільнюється, фібробласти виробляють колагенові волокна все в менших кількостях, і шкіра починає втрачати еластичність, м'якість і пружність. Однак слід бути уважними, оскільки частота використання даних продуктів варіює від пацієнта до пацієнта.
Після процедури слід уникати прямого впливу сонячних променів, щоб не провокувати роздратування шкіри.
             Не слід забувати, що відлущування шкіри сприяє поглинанню активних інгредієнтів. З цієї причини відразу після обробки ексфоліантом рекомендується застосування поживних і пом'якшуючих речовин, наприклад, масел ши, жожоба, солодкого мигдалю.
              Щодо побічних ефектів, то використання фізичних ексфоліантів в поєднанні з енергійним масажем у делікатних областях може привести до почервоніння і подразнення шкіри, іноді - кровотечі. А, загалом, застосування ексфоліантів переноситься добре, за умови, що вибір зроблено фахівцем, з урахуванням віку і типу шкіри пацієнта.
              Пройти професійну консультацію фахівця і омолоджуючу процедуру відлущування можна в салоні краси «Косметик-центр».