Головна arrow_forward Новини arrow_forward

Філери (наповнювачі) - прорив у косметології

Філери (наповнювачі) - прорив у косметології
keyboard_backspaceНазад 20 червня 2017

            Без перебільшення можна сказати, що з відкриттям філерів (або наповнювачів) в косметології почався справжній прорив. Казка про молодильні яблука майже втілилася в реальність. Тільки замість яблук - ін'єкція.

В естетичній медицині наповнювачем вважається ін'єкційне речовина, яка вводиться в дерму або підшкірну тканину, щоб ретушувати косметичні недоліки, такі як зморшки або рубці, відновити втрачений з плином часу об’єм.

Слово «філер» означає «заповнення». Речовина вводиться в товщу шкіри, щоб заповнити і згладити, наприклад, носогубні зморшки на обличчі (в просторіччі «носогубка») та інші явні ознаки старіння.

Цікаво знати, що зародження епохи наповнювачів в естетичній медицині почалося близько 50 років тому, коли ознаки старіння лікарі намагалися маскувати за допомогою ін'єкцій з силіконовими маслами. А оскільки ці масла виявилися досить небезпечними, їх використання з вісімдесятих років минулого століття (і до сих пір) заборонено.

Показання

Заповнюючі ін'єкції - це ефективна альтернатива пластичної хірургії в плані боротьби із зморшками. Показання до застосування філерів:

- вирівнювання зморшок навколо очей («гусячі лапки»);

- корекція носогубних складок;

- створення об’єму скул, підборіддя і чола;

- видалення рубців від акне або хірургічних втручань.

            Філери не схожі один на одного. Бум попиту на застосування ін'єкційних наповнювачів стимулює вчених до пошуку все більш і більш ефективних та безпечних препаратів. Високо цінуються наповнювачі з гіалуроновой кислотою, оскільки вони глибоко зволожують шкіру, забезпечуючи м'який і цілком природний ефект «підйому». Досить популярні також колагенові наповнювачі, зокрема, такі ін'єкції показані при збільшенні об’єму  губ і при лікуванні рубців від акне.

            Важливою перевагою наповнювачів в порівняння з пластичною хірургією, є передбачуваність результату: м'який ліфтинг забезпечує абсолютно природний ефект розтягування і розгладжування зморшок. Цей аспект позитивно і високо цінується, так як дає пацієнтові певні гарантії щодо кінцевого результату.  

На додаток до вищесказаного ідеальний філер повинен бути безболісним, безпечним, гіпоалергенним і довговічним. Однак не всі наповнювачі відповідають цим вимогам. Тривалість ефекту омолодження залежить і від способу життя пацієнта (куріння, стрес, підвищена фізична активність, вплив інсоляції). Як правило, ін'єкції «вистачає» на 3 -10 місяців. Інший аспект, про який варто знати і яким не можна нехтувати, це ефект звикання.

           Філери косметолог вводить за допомогою шприца з дуже тонкою голкою, щоб викликати якомога менше болю. Голки проникають всього на кілька міліметрів нижче поверхневого шару дерми. Болісне сприйняття, яке варіює залежно від індівідуальний чутливості, тісно пов'язане з місцем ін'єкції. Наприклад, особливо чутливими є губи. Щоб подолати це, область, що підлягає обробці, знеболюють за допомогою анестезуючих кремів.

              Побічні ефекти

              Набряк, еритема, синці, петехії або невеликі гематоми на шкірі після ін'єкцій явища нормальні і з часом проходять.

Досить часто зустрічається реакція гіперчутливості щодо філерів з гіалуроновою кислотою. Для того щоб уникнути алергічних реакцій на продукт, необхідно пройти попередній внутрішньошкірний тест: невелику кількість речовини інокулюють в передпліччя і через 24 - 48 годин аналізується реакція шкіри. У важких випадках (рідко) ін'єкції з філерами можуть викликати непередбачувані місцеві реакції: абсцес, місцевий некроз, кропив'янку, васкуліт.  

              Протипоказання

              Перед тим як приступити до ін'єкцій з наповнювачем, необхідно бути впевненим у тому, що стан здоров'я дозволяє це зробити. Філери не можна застосовувати ні в якому разі, якщо у пацієнта:

              - підозрюється алергія на наповнювач;

              - коагулопатія;

              - аутоімунні захворювання (системний червоний вовчак, синдром Шегрена, анкілозуючий спондиліт);

              - вагітність;

              - герпес.

              Які б витончені методи омолодження не застосовувала жінка в домашніх умовах, їм ніколи не зрівнятися з можливостями сучасного салону краси, наприклад «Косметік - центру». Контрастні вмивання і різноманітні маски можуть поліпшити стан шкіри, забезпечивши ефект короткочасного ліфтингу, але роки з обличчя не зітруть. Найкраще, що може зробити пацієнтка в даному випадку - це звернутися до досвідченого лікаря-косметолога. Запис на прийом в «Косметік - центрі» здійснюється за телефонами, вказаними на сайті. Консультація лікаря безкоштовна.