Головна arrow_forward Новини arrow_forward

Фурункульоз

Фурункульоз
keyboard_backspaceНазад 19 лютого 2018

             Фурункульоз - це шкірна хвороба, що характеризується утворенням  численних запалених вузликів. Виникає фурункульоз через глибоке інфекційне ураження, в який залучено кілька волосяних фолікулів і навколишні тканини.

              При фурункульозі запалюються волосяні фолікули будь-якій частині тіла, проте, найбільш уражені хворобою області - обличчя, шия, руки. Значний дискомфорт виникає у пацієнта, коли фурункули з’являються на делікатних областях (пахви, сідниці).

              Причини фурункульозу

              Зазвичай фурункульоз підтримується штамами золотистого стафілококу (Staphylococcus aureus). Однак в етіологію захворювання вносять свій внесок і інші види бактерій, такі як, наприклад, стрептококи.

              Вищевказані бактерії завжди присутні на нашій шкірі, але ступінь їх розмноження контролюється імунною системою організму.

              Фактори ризику

              Фурункульоз з однаковою частотою зустрічається як у чоловіків, так і у жінок, та найбільш схильні до ризику захворювання підлітки.

Серед факторів, які сприяють колонізації бактерій і розвитку інфекції волосяних фолікулів, слід зазначити:

- наявність інших патологій і шкірних захворювань (екзема та дерматити);

- ослаблення імунної системи (викликане, наприклад, психологічним і фізичним стресом, СНІДом тощо);

- застосування препаратів, що пригнічують імунітет (імунодепресанти і глюкокортикоїди);

- погана особиста гігієна;

- ожиріння;

- анемія.

Слід знати, що інфекція, яка викликає фурункульоз, потенційно може передаватися від однієї людини до іншої через прямий контакт. Тому спілкування з пацієнтом, що страждає на фурункульоз, являє собою ще один можливий фактор ризику.

              Симптоми фурункульозу

              Головна ознака фурункульозу - численні прищі - червоні, опухлі і болючі. Центральна частина фурункула зазвичай містить некротичну тканину і бактерії. В міру прогресу інфекції змінюється і розмір ураження.

Серед найбільш поширених ускладнень слід згадати рубці, які утворюються після загоєння прищів. Крім того, коли захворювання проходить активну фазу, то є ризик утворення абсцесів. Інфекція, яка викликала фурункульоз, може поширюватися всередині організму і навіть привести до бактеріємії.

Фурункульоз здатний рецидивувати. Найбільш схильні до цього процесу пацієнти з сімейним анамнезом рецидивуючого фурункульозу.

Лікування фурункульозу зазвичай включає застосування місцевих антибіотиків. У важких випадках і при рецидиві захворювання лікар може прийняти рішення про призначення пероральних антибіотиків (пеніцилінів, цефалоспоринів).

Якщо хворобу викликали штами золотистого стафілокока, стійкі до метициліну, то лікування ускладнюється і вимагає використання антибіотиків, відмінних від пеніцилінів. У таких випадках можна вдатися, наприклад, до застосування ванкоміцину або лінезоліду.

На додаток до антибіотикотерапії, можливо хірургічне втручання з розрізом вузлика і подальшим дренажем гною. Через ризик ускладнень слід уникати самостійного видавлювання вмісту фурункула. При наявності подібних проблем, Ви можете звернутися за консультацією до кваліфікованих фахівців салону краси «Косметик-центр».

              У салоні є багато косметологічних процедур, що значно пришвидшують процес загоєння прищів та знімають запальний процес, між ними д'Арсонваль - напряму вбиває патогенні мікоорганізми покращує процес регенерації шкіри, знімає запалення; пілінги - регулюють вироблення шкірного жиру, нормалізують PH  шкіри, сприюють загоєнню, знімають запальну реакцію, індівідуально підібрані лікувальні маски - сприяють появі моментального терапевтичного ефекту.