Головна arrow_forward Новини arrow_forward

ВОГНИЩЕВА АЛОПЕЦІЯ

ВОГНИЩЕВА АЛОПЕЦІЯ
keyboard_backspaceНазад 19 грудня 2017

              Продовжуючи тему облисіння, розпочату в попередній статті («Алопеція бороди») нашої новинної стрічки, сьогодні ми приділимо увагу такій проблемі як вогнищева алопеція. Що ж це таке? Вогнищева алопеція - це хронічне запальне захворювання, що зачіпає волосяні фолікули шкіри голови, (а іноді і інших частин тіла).

              Зазвичай ця алопеція характеризується раптовим випаданням волосся на ділянках величиною з дрібну пляму округлої або овальної форми. Найбільш часто ураженню піддаються тім'яна і потилична області. В особливо важких випадках вогнища облисіння зливаються між собою і поширюються на весь скальп (загальна алопеція) або ж випадає все волосся на тілі (абсолютна алопеція).

              Статистичні дані свідчать про те, що вогнищевою алопецією уражено 2% світового населення. (У хворих з синдромом Дауна цей показник становить 10%.) Однак існує й інша форма облисіння, що визначається як андрогенетична алопеція, з якою стикається 80% чоловічого населення планети.

              Вогнищева алопеція з однаковою частотою зустрічається як у чоловіків, так і у жінок, у всіх етнічних групах і в будь-якому віці, хоча, справедливості заради слід відзначити той факт, що проблема «надає перевагу» молодим людям і вкрай рідко зустрічається після 60 років. Ось ця остання особливість і являє собою точку чіткого відділення вогнищевої алопеції від андрогенетичної, яка, в свою чергу, характерна саме для дорослого життя і супроводжує процес старіння.

              У більшості випадків захворювання (близько 90%), волосся, яке випало з осередку ураження, як правило, протягом року відростає. Але, не дивлячись на це, вогнищева алопеція схильна до рецидиву. У разі андрогенної алопеції відбувається повільний процес інволюції волосяної цибулини, який закінчується її повною і незворотною атрофізацією. І якщо вже атрофізація сталася, то, як це не сумно, але не існує ніякого лікування, здатного «відродити» волосся.

Причини вогнищевої алопеції

              Причини, які ведуть до втрати волосся множинні і кореняться в гормональних, генетичних, аутоімунних і генетичних факторах. Вогнища облисіння з'являються, коли йде атака імунної системи на волосяний фолікул.

Відзначено, що частіше на вогнищеву алопецію страждають люди, які зазнали важкого психологічного стресу, недоїдання, дефіциту заліза, а також імунологічних розладів, таких як атопічний дерматит, тиреоїдит, системний червоний вовчак, ревматоїдний артрит, атрофічний гастрит, целіакія, вітіліго, цукровий діабет I типу і різні форми алергії.

Через сильні ураження, викликані імунною агресією, волосяні фолікули перестають реплікуватися, тим самим викликаючи втрату волосся.

 Крім втрати волосся, у пацієнтів, які страждають від вогнищевої алопеції, відзначаються:

              - крихкість нігтів;

              - непрозорі і грубі нігті;

              - лейконіхія (білі смужки на нігтях).

Області ураження іноді може супроводжуватися незначним відчуттям свербежу, поколювання і печіння шкіри.

Зауважимо, що захворювання не є заразним, однак, викликає у пацієнта сильний психологічний дискомфорт. Як уже згадувалося вище, волосся при алопеції відростає, але часто цей бажаний процес йде дуже повільно і характеризується тимчасовим посивінням ділянки.

Прогноз хвороби позитивний для дорослих. Якщо справа стосується дітей, то алопеція протікає стрімко і набуває абсолютної форми.

Терапія вогнищевої алопеції базується на використанні кортикостероїдів. Місцеве застосування (лосьйони, креми) краще системного введення через побічні ефекти тривалого використання. При важких формах  застосовуються імунодепресанти, такі як циклоспорин А, внутрішньом'язове введення кортизолу, фототерапія з використанням UVA-променів, ексимерний лазер.

Якщо у Вас виникла подібна проблема, не залишайтеся з нею наодинці. При випаданні волосся в «Косметик-цетрі» проводиться мезотерапія шкіри голови вітамінами і мікроелементами з хорошим терапевтичним ефектом.