Головна arrow_forward Новини arrow_forward

Хімічні пілінги

Хімічні пілінги
keyboard_backspaceНазад 10 травня 2019

Вже давно нікого не здивувати процедурами пілінгу, які є одними з базових сеансів краси та омолодження. Суть пілінгу - в нанесенні на шкіру кислот, лосьйонів, кремів або гелів, які викликають відлущування поверхневих шарів, після чого покрив самовідновлюється. Якщо відшарування відбувається завдяки хімічним принципам, ми говоримо про хімічний пілінг, якщо ж задіюються речовини, що містять абразивні частки - про механічний.
Пілінг веде до очевидних змін стану шкіри через:
•    видалення мертвих клітин рогового шару (сприяння клітинному обміну);
•    видалення пошкоджених і дегенерованих епідермальних клітин (фотостаріння);
•    стимуляції біологічних процесів після активації медіаторів запалення.
Після процедури шкіра стає яскравішою, колір обличчя - рівнішим. Крім того, через збільшення гідратації та активізацію синтезу колагенових і еластинових волокон, викликаних процедурою, шкіра здається молодшою.
На які частини тіла можна робити процедуру? Пілінг ефективний при таких естетичних недосконалостях як зморшки, нерівна текстура поверхні, розтяжки, шрами після прищів, хлоазми, фотостаріння. Його можна робити не тільки на обличчя, але й на руки, ноги, живіт.
Використовувані в естетичній медицині хімічні пілінги класифікуються на: поверхневі, середні та глибокі. При поверхневому пілінзі йде тонке і прискорене природне відлущування рогового шару. Середній пілінг веде до некрозу епідермісу і частини або всієї папілярної дерми. Глибокий - доходить до ретикулярної дерми з основною метою - викликати глибоке відділення атрофованої шкіри в оброблених областях, щоб сприяти синтезу нової тканини, завдяки стимулюванню фібробластів.
Процедури середнього і глибокого пілінгів неприпустимі в домашніх умовах, їх слід проходити виключно в медичних установах, покладаючись на кваліфікованих фахівців та дотримуючись відповідних рекомендацій до і після процедури. Наслідки хімічного пілінгу можуть бути непередбачуваними, а результати небажаними, якщо процес не контролюється належним чином.
Щодо кількості сеансів процедури, то ефективна практика полягає в проведення декількох поверхневих, а потім середніх пілінгів, (глибокі - за спеціальними показаннями). При комплексному підході цілком виправдане очікування чудового та тривалого результату без ризику агресивної десквамації.
Протипоказання
Абсолютно заборонено проходження хімічних пілінгів пацієнтам, які протягом 6 місяців до процедури застосовували ліки, що містять вітамін А та його похідні, як місцево, так і перорально.
Протипоказаннями також є:
•    схильність до келоїдних рубцювань;
•    прогресуючий дерматит;
•    прийом антикоагулянтів;
•    наявність бактеріальної або грибкової інфекції.
Етапи лікування
Підготовчий етап полягає в узгодженні з косметологом кількості сеансів і дозування використовуваної речовини. Зазвичай попередньо рекомендується використання м'які х лугів протягом 7 - 10 днів в домашніх умовах, щоб трохи витончити потрібну область перед амбулаторним лікуванням. Важливо пам'ятати, що необхідний захист від сонця і на підготовчому етапі, і після проведених процедур протягом місяця.
Після самого пілінгу, не залежно від використовуваної речовини, найбільш поширені відчуття: тепло, печіння, поколювання, які зникають після застосування базової заспокійливої маски з гіалуронової кислотою та антибактеріальними активними інгредієнтами.
Посттерапевтичні реакції - почервоніла, іноді опухла шкіра, яка через кілька днів може стати коричневою до повного відлущування (у випадках середнього або глибокого пілінгів). На цьому етапі за показаннями застосовуються заспокійливі креми і зволожуючі маски.
У разі проведення поверхневого відлущування, через дві доби вже можливе нанесення легкого макіяжу.
Ряд основних кислот хімічних пілінгів, які з успіхом використовують фахівці салону краси «Косметик центр», - це молочна, азелаїнова, саліцилова, гліколева, мигдальна, ферулова та ретинолова.