Головна arrow_forward Новини arrow_forward

Жирне волосся

Жирне волосся
keyboard_backspaceНазад 29 липня 2019

      Довгі, розкішні коси, за якими на балкон можуть підніматися принци - це тільки в казках. В реальності ж у кожної красуні свої складнощі з волоссям, а одна з найпоширеніших проблем - це жирне волосся.
      Липкі, масні пасма - результат надлишку шкірного сала, яке відкладується на шкірі голови. У нормальних умовах шкірне сало змащує волосся, забезпечуючи природний захист від зовнішнього агресивного середовища.
У деяких випадках проблема жирного волосся прив'язана не так до надмірної секреції цієї маслянистої речовини, як до його надмірного розрідження. Адже більш рідке шкірне сало має тенденцію швидше стікати уздовж волосяного стрижня.
     Причини
     І перевиробництво шкірного сала, і його розрідження відбуваються через гормональні та генетичні причини. Проблема в значній мірі пов'язана з гіперактивністю ферментів, що сприяють перетворенню тестостерону в дигідротестостерон. Коли останній присутній у високих концентраціях, він сприяє появі прищів, прискорює випадання волосся. Ступінь сприйнятливості волосся до дії дигідротестостерону генетично детермінована.
     Існують і вторинні причини жирного волосся, такі як стрес, забруднення атмосфери, зловживання шампунями, які занадто активні або мають погану композиційну якість.
      Ознаки
     Жирне волосся має деякі специфічні особливості, а саме:
•    тьмяний колір;
•    легка і постійна забрудненість;
•    труднощі в підтримці зачіски;
•    наявність неприємного запаху.
      Догляд за жирним волоссям
     Найпростішим засобом боротьби з масністю волосся є часте миття. Частота миття залежить від важкості проблеми. Іноді доводиться це робити кожен день. Фахівці салону краси «Косметік-центр» радять використовувати делікатні шампуні, щоб уникнути видалення занадто великої кількості шкірного сала з поверхні волосся, що позбавляє його природного захисту.
     Існує хибна думка, згідно з якою часте миття посилює продукцію сальних залоз. Насправді це на секрецію шкірного сала фактично не впливає. Важливіше звернути увагу на сушіння: волосся слід сушити, тримаючи фен на відстані не менше тридцяти сантиметрів від шкіри голови, щоб уникнути високих температур, які ще більше розріджують шкірне сало, що посилює проблему.
      Використання очищувальних і в'яжучих масок для волосся з екстрактів кропиви, берези, плюща, чорного чаю і ялівцю може бути корисним для зняття дискомфорту шкіри голови.
     Якщо перераховані вище методи безсилі, доводиться застосовувати водно-спиртові розчини на основі прогестерону, щоб тримати під контролем місцеву гормональну активність. Також для протидії несприятливому впливу дигідротестостерону на виробництво шкірного сала і алопецію, можуть бути рекомендовані такі препарати як фінастерид (для чоловіків) та інгібітори андрогенних рецепторів, такі як ципротерона ацетат, флутамід і спіронолактон (для жінок).
     Не забувайте, що для здоров'я волосся першочергове значення має збалансована дієта. Намагайтеся стежити за тим, щоб у Вашому раціоні не було нестачі вітамінів і продуктів тваринного походження, щоб забезпечити організм білками (яйця, м'ясо, риба), мінеральними солями та мікроелементами (кальцій, мідь, цинк).
      Якщо на додаток до жирного волоссям мають місце такі ознаки як жирна шкіра, надмірне оволосіння за чоловічим типом у жінок, фурункули і прищі, то рекомендується проконсультуватися з дерматологом, щоб переконатися, що в основі проблеми не лежать значні гормональні зміни.
       Існує багато «народних» порад для тих, у кого жирне волосся, які виявляються не тільки марними, але і шкідливими. Так чого не слід робити при жирному волоссі? Уникайте енергійних масажних рухів під час миття. Не користуйтеся маслами, бальзамами і гелями. Не чіпайте без потреби волосся руками і не розчісуйте занадто активно, щоб не акцентувати проблему і не сприяти розтіканню шкірного сала по волоссю.