Головна arrow_forward Новини arrow_forward

Карбокситерапія

Карбокситерапія
keyboard_backspaceНазад 25 лютого 2019

З кожним днем набирає все більшої популярності омолоджуюча процедура, яку розробили французькі медики - карбокситерапія. Її сенс полягає в підшкірному введенні певної кількості вуглекислого газу. Карбокситерапія високо цінується не тільки за видимі та ефективні результати, а й тому що речовина, яка вводиться - безпечна, не токсична і гіпоалергенна в низьких концентраціях. Дана процедура з успіхом проводиться в салоні краси «Косметік-центр».
Терапевтичне використання вуглекислого газу бере свій початок з 30-х років минулого століття. На термальному курорті Ройя у Франції з його допомогою лікували пацієнтів з судинними порушеннями.
Дослідження, проведені в термальному центрі Ройя, показали, що введення діоксиду вуглецю хворим, що страждають різними захворюваннями периферичних артерій, призводять до позитивних результатів, особливо з точки зору функціонального відновлення. Однак в той час ще не говорилося про карбокситерапію як таку. Фактично цей термін був вперше введений Луїджі Парассоні під час XVI Національного конгресу естетичної медицини. Згодом карбокситерапія привернула до себе значний інтерес, що зробило її предметом численних клінічних досліджень, які проводяться до сих пір.
Показання
Карбокситерапія використовується в багатьох областях медицини, зокрема таких як: дерматологія, естетична медицина (антивікова, відновлювальна і реконструктивна), гінекологія. Показаннями до її застосування є: венозна і лімфатична недостатність; виразки на ногах; псоріаз; целюліт; розтяжки; гіпертрофічні рубці; алопеція; хвороба Рейно.
Карбокситерапія корисна при лікуванні всіх видів розладів, що супроводжуються змінами мікроциркуляції. Фактично, після підшкірного введення вуглекислий газ здатний збільшувати місцевий кровотік, сприяти релаксації гладких клітин на рівні прекапілярнихсфінктерів. І на цьому вплив діоксиду вуглецю не закінчується. Цей газ впливає і на жирову тканину. Так, наприклад, він активізує ліпазу - фермент, котрий гідролізує жири, які знаходяться в адипоцитах, що призводить до їх розпаду на жирні кислоти і гліцерин.
Як проходить процедура?
Карбокситерапія повинна проводиться тільки медичними працівниками, що спеціалізуються в даній області. Введення діоксиду вуглецю в підшкірну клітковину здійснюється дуже тонкими голками, які з'єднані трубкамі зі спеціальним приладом, що подає газ. Цей прилад обладнаний резервуаром, всередині якого розміщено пристрій, що регулює вихід речовини. Швидкість газу, що виділяється і кількість того, що впорскується розраховується і встановлюється лікарем.
Боляче це?
Карбокситерапія не є болючою процедурою, але на сприйняття болю впливають такі фактори, як місце введення та індивідуальна чутливість пацієнта. Тому, якщо це необхідно, перед тим, як приступити до ін'єкцій, лікар може застосувати місцевий анестетик на область, що піддається дії.
Яка тривалість?
Тривалість одного сеансу може варіювати від 15 до 30 хвилин, в залежності від типу проблеми і її тяжкості. Однак слід мати на увазі, що для отримання помітних результатів разової процедури карбокситерапіі недостатньо. Необхідне проведення терапевтичних циклів, що складаються з декількох сеансів.
Терапевтичний цикл може складатися мінімум з 2 - 6 сеансів, максимум з 15 - 20. Інтервал між сеансами і їх кількістю залежить від дефекту, який необхідно усунути, і від реакції пацієнта.
Побічні ефекти і протипоказання
Хоча вуглекислий газ є абсолютно безпечним при використанні в терапевтичних дозах, все ж карбокситерапія може надавати деякі побічні ефекти. На щастя, в більшості випадків вони незначні і проходять в короткі терміни. Проте, про них варто згадати, це:
•    відчуття дискомфорту при попаданні газу під шкіру;
•    болючість шкіри;
•    поява дрібних гематом в місцях ін'єкцій.
Серйозніші побічні ефекти можуть виникнути при введенні надмірних доз газу.
Карбокситерапія має ряд протипоказань. До них відносяться: хронічна дихальна недостатність; ниркова і печінкова недостатність; серцеві розлади; анемія; діабет і вагітність. Тому перед початком карбокситерапії необхідна лікарська консультація, щоб виключити будь-які протипоказання і оцінити потенційний ризик для пацієнта.