Головна arrow_forward Новини arrow_forward

Кістозні вугрі

Кістозні вугрі
keyboard_backspaceНазад 26 вересеня 2019

              Кістозні вугрі - шкірне захворювання, що характеризується хворобливими, підшкірними кістозними утвореннями. Цей стан - найбільш важкий варіант акне. Клінічна картина проявляється, перш за все, в підлітковому віці, в період статевого дозрівання. Іноді захворювання може початися і в 18 - 20 років.
              Причини
              Кістозні вугрі викликаються хронічним запаленням волосяних фолікулів і сальних залоз. Надмірна активація роботи залоз веде до перевиробництва шкірного сала. У той же час відбувається його кератинізація в сальному каналі через підвищений рівень андрогенів. Шкірне сало, змішане з роговими клітинами, накопичується в фолікулі, створюючи свого роду пробку, яка перешкоджає витіканню самого секрету. Це формує вугор.
Запалення закритих комедонов проявляється почервонілими, злегка піднятими папулами, на які можуть накладатися пустули через розмноження бактерій. Поширення запального процесу в глибині шкіри веде до утворення вузликів і кіст. На відміну від інших форм вугрів, кістозна форма характеризується посиленням патогенетичних механізмів, що лежать в основі захворювання.
          Фактори ризику
          Існують фактори, які сприяють виникненню кістозних вугрів. Як уже згадувалося вище, найбільш вразливий щодо захворювання підлітковий вік. Гормональні зміни під час вагітності або менструального циклу також сприяють появі кістозних вугрів.
           Лікарські засоби на основі кортизону, прогестину, антидепресанти здатні спровокувати захворювання. Ризик виникнення кістозних вугрів зростає, якщо використовується важка комедогенна косметика, через яку шкірне сало закупорюється в волосяному фолікулі. Навіть занадто активне миття здатне погіршити ситуацію.
            У жінок репродуктивного віку кістозні вугрі з'являються при полікістозі яєчників, ендометріозі та дисменореї. Інші фактори ризику - куріння, вплив надмірної інсоляції, переїдання і надлишкова вага.
            Симптоми і ускладнення
            Вугрі локалізуються на рівні обличчя, спини та грудної клітки. Кістозний вузлик - утвір сферичної форми, схожий на папулу, глибоко локалізований в шкірі. Він перевищує 5 мм в діаметрі та може зберігатися протягом декількох тижнів.
Кіста - болюче ураження червоно-фіолетового кольору, що виникає у зв'язку із запаленням м'яких тканин, що оточують фолікули. Кісти можуть наповнятися жовтим рідким вмістом. Їх розмір варіює від декількох міліметрів до декількох сантиметрів.
Якщо кістозні прищі є глибокими і хронічними, ситуація ризикує ускладнитися, і на шкірі можуть з'явитися темні плями та постійні рубці червоно-коричневого або біло-рожевого кольору. На спині нерідко переважають великі кістозні утворення з абсцесами.
              Терапія
              Кістозні вугрі вимагають досить тривалого терапевтичного курсу, перш ніж можна буде помітити поліпшення. Якщо Ви зіткнулися з подібною проблемою, є сенс звернутися до фахівців салону «Косметик-центр» для отримання своєчасної допомоги.
Місцеве лікування включає застосування гелів, лосьйонів і розчинів на основі антисептиків, кремів на основі ретиноїдів. У деяких випадках призначаються місцеві антибіотики і азелаїнова кислота. Можливе застосування пероральних антибіотиків, ізотретиноїну, естрогену і антиандрогенів.
Що стосується лікування з метою мінімізації рубців, то втручання варіюють від пацієнта до пацієнта і можуть бути хімічними (мікропілінг) або фізичними (фотодинамічна терапія, лазер і т.п.).
            Профілактика
            З огляду на те, що основні причини виникнення кістозних прищів не відомі, на жаль, неможливо говорити про профілактику. Проте, деяка корекція звичок, може сприяти поліпшенню і підвищити ефективність терапії.
             Не варто самостійно вдаватися до лікування. Не торкайтеся постійно обличчя, так як розтирання  висипань сприяє їх поширенню. Не видавлюйте чорні цятки. Для очищення шкіри використовуйте делікатні та якісні миючі засоби. Дотримуйтесь правильного режиму харчування, обмежте жирне, смажене, солодке. Пийте багато води, щоб підтримати достатній ступінь зволоження шкіри.