Головна arrow_forward Новини arrow_forward

Краніосакральна терапія

Краніосакральна терапія
keyboard_backspaceНазад 10 червня 2019

Краніосакральна терапія (КСТ) - оздоровча техніка, переваги якої в повній мірі можуть оцінити пацієнти салону «Косметик-центр». Цей метод один з найсучасніших і перспективних. Назва походить від латинських слів «краніум» (череп) і «сакрум» (крижі). А основна концепція КСТ полягає в тому, що череп і крижі пов'язані між собою, завдяки мозковому лікворному ритму.
Виконується КСТ шляхом обережного утримування черепа і крижів в руках фахівця, та супроводжується ледь помітними рухами. Краніосакральна терапія дуже делікатна і має всі переваги безпечного та неагресивного втручання. Вважається, що легкі маніпуляції КСТ впливають на спинномозкову рідину, яка оточує головний і спинний мозок, та на динаміку кровообігу.
Засновник сучасної краніосакральної терапії, остеопат Джон Апледжер каже, що сенс техніки полягає в роботі з унікальними природними ритмами різних систем нашого організму, щоб ідентифікувати і виправити початкові проблеми. У перелік завдань, які виконує КСТ входить:
•    стимуляція механізмів саморегуляції для підвищення функціональності нервової системи;
•    усунення негативних впливів стресу;
•    підвищення стійкості до хвороб;
•    підтримання здоров'я.
Краніосакаральная система включає в себе мембрани і спинномозкову рідину, вона простягається від кісток черепа до крижової частини. Дисбаланс в системі здатний викликати сенсорні, рухові або інші неврологічні проблеми. Ці проблеми, в свою чергу, можуть провокувати хронічні головні болі, порушення координації та зору, труднощі в навчанні. Так, наприклад, травма куприка може викликати мігрень, а струс головного мозку - сколіоз і грижу дисків хребта.
Остеопати підкреслюють, що всі частини краніосакральної системи дуже щільно взаємопов'язані між собою. І якщо десь в системі почався збій, це веде до негативних наслідків у всьому організмі.
Показання
Краніосакральна терапія є відмінним інструментом контролю і профілактики. Звертатися до неї є сенс при захворюваннях імунної системи, болях в спині та шиї, стресі, безсонні, проблемах з травленням, спазмах в животі, пов'язаних зі стресом, проблемах з диханням, астмі, синуситі, риніті, рецидивуючому отиті, головних болях, проблемах з концентрацією і координацією, шкірних захворюваннях.
Вікових обмежень для застосування КСТ немає. Цей терапевтичний метод рекомендується для будь-якого віку, як для новонароджених, так і для літніх людей.
Що ж відбувається під час сеансу? Метою терапії є звільнення заблокованих суглобових структур і відновлення краніосакрального ритму. Сама процедура проходить в невимушеній обстановці, пацієнт розслаблено лежить на кушетці в зручному одязі. Остеопати рекомендують, щонайменше, п'ять сеансів КСТ для отримання відчутного ефекту. Дуже важливо дати час, щоб перебіг процесів розвивався в тому ритмі, який потрібно нашому організму.
Сеанс триває приблизно годину. КСТ не є інвазивною або маніпулятивною технікою, тому вона не викликає ніяких больових відчуттів. Однак слід відмітити, що після сеансу можливе виникнення дискомфорту, який триває день-два. Це свідчення процесу відновлення тканин після перенесених в минулому травм.
Протипоказання
Протипоказаннями до проведення краніосакральної терапії є пухлини, аневризма і все патології, які викликають підвищення внутрішньочерепного тиску. Пацієнти, які перенесли інфаркт, не повинні проходити терапію до стабілізації стану. Після оперативних втручань рекомендується пауза не менше, ніж 48 годин, перш ніж звернутися до КСТ.