Головна arrow_forward Новини arrow_forward

Купероз

Купероз
keyboard_backspaceНазад 25 листопада 2015

Медична статистика говорить, що 20% населення планети зустрічається з таким малоприємним явищем як купероз. Що ж це таке? Купероз - ураження шкіри, що характеризується появою червонуватих плям на обличчі. Інтенсивне почервоніння викликане аномальним розширенням кровоносних судин.

В основі купероза - надмірна пористість та ламкість капілярів. Судини не тільки втрачають еластичність, а й, розширюючись, «розмальовують» обличчя пацієнта червоними візерунками. Купероз - не стільки патологічна проблема, як естетична. Однак його роль не варто недооцінювати. У деяких випадках купероз може маскувати більш серйозні дерматологічні розлади, такі як рожеві вугри, телеангіектазії (розширення дрібних кровоносних судин з судинними ураженнями), запалення волосним фолікулів.

Купероз можна вважати завершальним етапом еволюції запального процесу. Якщо почервоніння обличчя виникає лише зрідка, а потім зникає, то з плином часу, як правило, частота еритематозних явищ збільшується. При цьому капіляри починають формувати вже видиму неозброєним оком «сіточку».

Точні причини виникнення капілярних патологій при куперозі досі не встановлені, хоча і ведуться глибокі наукові дослідження в цій області. Одна з можливих гіпотез - це надлишок спирту, пов'язаний з дисфункцією кишківника та печінки, який посилює зміни в мікроциркуляції через повторний викид токсичних речовин.

Не можна скидати з рахунку і емоційний чинник, який призводить до вивільнення таких речовин, як гістамін (судинорозширювальна дію).

У деяких випадках дефіцит вітамінів, особливо С і РР може провокувати почервоніння обличчя на рівні капілярів. Ще одна можлива причина криється в гормональній дисфункції: у людей з куперозом, як правило, підвищений рівень кортикостероїдів у крові.

Кліматичні зміни, сонячна радіація, холод, вологість і вітер - все це сприяє змінам підшкірної мікроциркуляції і може провокувати прояв хвороби, особливо у людей, чия професія пов'язана з перебуванням в обстановці з істотною зміною температур, наприклад, кухарів, кочегарів, фермерів. До сприяючих чинників відносять також переїдання і генетичну схильність.

Виходячи з вищевикладеного, уважний пацієнт розуміє, що чарівної мазі або пігулки, які позбавляють від купероза раз і назавжди - не існує. Однак тимчасові симптоматичні заходи, спрямовані на поліпшення естетики шкіри нам цілком посильні. І допомогти впоратися з почервоніннями вам зможуть в нашому салоні «Косметик центр». Лікар-дерматолог проконсультує вас і призначить найбільш підходящі процедури, порадить «правильні» креми. Благо їх сучасний косметичний асортимент досить багатий. Хорошим ефектом володіють також натуральні засоби з календули, мальви, чорниці, кінського каштана - всі вони стимулюють підшкірну мікроциркуляцію.

Важливо відзначити серйозну роль профілактики захворювання: прийняття здорового способу життя, регулярне збалансоване харчування з низьким вмістом алкоголю та кави. Утримайтеся від зловживання агресивною декоративною косметикою, яка подразнює шкіру. Також постарайтеся оберігати обличчя від ультрафіолетового випромінювання, високих і низьких температур.