Головна arrow_forward Новини arrow_forward

Мозолі

Мозолі
keyboard_backspaceНазад 25 липня 2016

Мозоль являє собою потовщення шкірного покриву, яке може виникнути у будь-якій точці стопи (часто), долоні (рідше) або між пальцями, завдяки тривалому місцевому механічному впливу, такому як тиск, тертя або подразнення.

Хоча мозолі і не є небезпечними, пацієнтам, як правило, рекомендується звернутися до фахівця-косметолога для їх видалення, так як мозолі викликають дискомфорт та можуть стимулювати виразку шкіри, появу пухирів і навіть розвиток інфекції. Медики вважають мозолі доброякісним станом, який визначається як гіперкератоз.

Причини

Мозолі можна розділити на дві категорії: мозолі від тертя та мозолі, які пов'язані з будь-яким захворюванням, органічним розладом або отруєнням.
Розглядаючи першу категорію мозолів, слід зазначити, що фактично мозоль являє собою природну захисну реакцію шкіри. Мозолі рук і ніг завжди формуються у певному місці, де шкіра схильна до постійного натирання. Наприклад, мозолі на ногах з'являються через:

- звичку ходити босоніж;

- тісне взуття;

- високі підбори;

- взуття без шкарпеток;

- надмірну вагу.
Мозолі на руках часто виникають при важкій фізичній праці, а також грі на музичних інструментах (скрипка, гітара).

Інші типи мозолів з'являються незалежно від механічного впливу на шкіру. Ця форма гіперкератозу має багатофакторні причини походження, наприклад, сифіліс; вплив токсинів та отрут, таких як миш'як; вік (старечий гіперкератоз).

Фактори ризику

Пацієнти, які мають структурні аномалії стопи, кісткові шпори або вузлуваті пальці, статистично більш сприйнятливі до мозолів ніг, ніж здорові люди. Однак не зовсім правильні моделі поведінки також збільшують ризик розвитку мозолів.

Частіше за всіх від мозолів страждають молоді жінки через те, що жертвують своїм здоров'ям на догоду сумнівним модним канонам. Мається на увазі носіння модного, але, абсолютно не забезпечуючого фізіологічне положення ніг, взуття. Яскравий приклад - ультрасучасні «лабутени». Подібне взуття несе його власниці не тільки мозолі, а й поперечну плоскостопість, артроз, остеохондроз.

Види мозолів

Слід відокремлювати жорсткі мозолі від м'яких. Тверді мозолі, як правило, ростуть на верхній частині четвертого і п'ятого пальця ноги, або на зовнішній стороні п'ятого. М'які мозолі проростають на долонях, підошвах ніг і між пальцями. Ці мозолі мають губчасту структуру і м'які через піт, що збирається між пальцями. Деякі мозолі потовщені до середини і мають загострене дно, яке під час ходьби створює біль, схожий на укол.

Чи є мозолі болючими?

Самі по собі мозолі не є болючими. Проте, в певних положеннях стопи можуть викликати дискомфорт, біль і навіть обмеження руху.

Окремих слів заслуговують мозолі діабетиків: в умовах хвороби, як правило, мозоль залишається непоміченою через змінену чутливості на рівні стопи, типової для цієї хвороби. Прогресуюча мозоль може викликати небезпечні виразки, збільшує ризик інфікування, а згодом і гангрени. Тому пацієнтам з цукровим діабетом слід звернути пильну увагу на гігієну ніг і догляд, тому що навіть невелика і начебто нешкідлива мозоль, може привести до серйозного та небезпечного для життя ускладнення.

Лікування

Як правило, лікуванням мозолів пацієнт починає займатися, коли ураження шкіри стає хворобливим або створює серйозні незручності. У більшості випадків, для усунення мозолів досить усунути джерело тертя і тиску. Звичайно, з естетичної точки зору, мозоль - не надто приваблива «прикраса», тому має сенс звернутися за допомогу до майстра гігієнічного та лікувального педикюру. На сьогодні вартість педикюру в салоні краси «Косметік-центр» коштує від 150 грн.

Слід зазначити, що хороший косметичний ефект дають кератолітичні засоби, що містять специфічні речовини, такі як альфа-гідроксикислоти, бета-гідроксикислоти, сечовину. В якості додаткового домашнього лікування мозолів можна порекомендувати видалення грубої шкіри пемзою і спеціальної бритвою. Після використання цих інструментів необхідно застосовувати антибактеріальний крем, щоб звести до мінімуму ризик інфікування.