Головна arrow_forward Новини arrow_forward

Чоловіча шкіра

Чоловіча шкіра
keyboard_backspaceНазад 16 грудня 2016

Говорячи про типи шкіри, ми звикли, що це, начебто, само собою зрозуміло, що мова йде про шкіру жінки. Чоловіки не так часто відвідують косметичні салони, як представниці прекрасної статі, проте, їхня шкіра цілком заслуговує окремої теми.

Отже, наш шкірний покрив є саме тим органом, який досить яскраво виражає гендерні відмінності, як з фізіологічної точки зору, так і з анатомічної. В останні десятиліття було досягнуто значного прогресу в методах оцінки характеристик шкіри. Завдяки цьому, стало простіше об'єктивно оцінити відмінності між шкірою чоловіка та жінки. В першу чергу ці відмінності пов'язані з гормональним статусом.

Роль тестостерону

У порівнянні з жінками чоловіки, як відомо, мають більш високу секрецію стероїдних гормонів. Зокрема, серед андрогенів, найбільш важливий гормон тестостерон, який відповідальний за фізіологічну різноманітність характеристик двох статей. Саме під впливом тестостерону визначається товщина шкіри, активність росту волосяного фолікула. Цікаві результати деяких наукових досліджень: виявляється, що чоловіча шкіра на 20% товще, ніж жіноча, і роговий шар характеризується більшою щільністю колагенових волокон. Проте, товщина шкіри чоловіка поступово зменшується, в той час як товщина жіночої шкіри залишається стабільною до менопаузи і різко знижується після клімаксу.

Більш висока пружність шкіри чоловіка, ніж у жінки, повільніше зазнає змін кольору, провисання і втрати тонусу. І як це не сумно для милих дам, висновок очевидний - ознаки старіння на чоловічому обличчі з'являються у більш пізньому віці. Але в цьому є і своя «ложка дьогтю» - вже коли зморшки з'являються у чоловіків, вони більш помітні і глибокі, в порівнянні з «жіночими».

У чоловіків, завдяки впливу тестостерону, стимулюється вдвічі більше, ніж у жінок, вироблення шкірного сала і волосяні фолікули більш розширені. В результаті, у сильної статі більш висока сприйнятливість до забруднення шкіри, фолікуліту і акне. Середні значення секреції шкірного сала значно вище у чоловіків, ніж у жінок, у віці від 20 до 69 років і між 15 і 18. Зазвичай після 50 років секреція шкірного сала у чоловіків має тенденцію до стабілізації, (у жінок цей процес пов'язаний із згасанням активності яєчників).

За допомогою клінічних оцінок і інструментальних методів біоінженерії вченими були перевірені і інші відмінності біофізичних властивостей шкіри, такі як ступінь гідратації, ступінь лущення. Згідно з результатами вимірювання трансепідермальної втрати води, показники у жінок виявилися нижчими. Розтяжність шкіри у чоловіків і жінок виявилася однаковою, але, після зволоження, вона підвищується тільки у жінок, (через більш низьку товщину дерми).

Захворюваність на алергічний і атопічний дерматит у жінок зустрічається частіше, ніж у чоловіків. Вчені пояснюють це зміною складу сфінголіпідів у роговому шарі.
Через більш низьке клітинне оновлення, а також через різницю у вмісті меланіну та каротину, у чоловіків більш тьмяний колір обличчя. Як правило, з віком шкіра обличчя стає темнішою у обох статей. У підлітковому віці шкіра світлішає, але в більшій мірі у дівчаток, що пояснюється впливом естрогену.

Частково пігментація шкіри може бути пов'язана з впливом сонячних променів. При дослідженні декількох груп підлітків, було відзначено, що обличчя у хлопчиків були темніші, ніж у дівчаток. Цікаво, що у дівчаток шкіра тіла темніша, ніж у хлопчиків в ранньому підлітковому віці, під час середнього підліткового віку пігментація однакова в обох статей, а під час пізнього підліткового віку - тіло у дівчаток значно світліше.

Наступною принциповою різницею в характеристиках шкіри чоловіка і жінки є кислотність шкіри. У чоловіків рН - 4,5, а у жінок - 5,8. Більш високе значення кислотності, характерне для чоловіка, пов'язане з підвищеними концентраціями молочної кислоти.

У чоловіків дуже розвинена система волосяних фолікулів. Зокрема, борода складається з близько 15 000 волосків із середнім темпом зростання близько 14 см в рік. Гоління як агресивна дія видаляє частину гідроліпідної плівки і поверхневі шари шкіри, в результаті чого, якщо процедура виконана неправильно або із застосуванням невідповідних засобів, виникають такі явища як сухість шкіри, мікротравми, вогнищеві інфекції.

Нарешті, необхідно відзначити важливий факт, що чоловіча шкіра більш сприйнятлива до вірусних і бактеріальних інфекцій і загоєння відбувається повільніше. З огляду на все вищесказане, чоловікам слід проявляти більшу турботу про свою шкіру і підбирати правильні косметичні продукти по догляду за нею. У цьому питанні Вам радо допоможуть фахівці салону краси «Косметик-центр».