Головна arrow_forward Новини arrow_forward

Натоптиші

Натоптиші
keyboard_backspaceНазад 24 листопада 2020

            Натоптишами називаються ущільнення поверхневих шарів шкіри ступні. Омертвілі клітини скупчуються через частий механічний тиск і подразнення. В області постійного натирання порушується нормальний кровообіг, що посилює процес ороговіння. Зазвичай натоптиші локалізуються у основі пальців.
              Причини
              Однією з найбільш поширених причин натоптишів є неправильний вибір взуття. Тісні туфлі на високих підборах або з жорсткими устілками підсилюють навантаження на ступню. Жінки часто з естетичних міркувань вибирають вузькі туфлі на шпильках. У зв'язку з цим проблема натоптишів більш поширена серед представниць прекрасної половини.
              Крім «неправильного» взуття сприяє посиленому ороговінню шкіри:
•    цукровий діабет і зайва вага;
•    стрес;
•    грибкові захворювання шкіри;
•    порушення обміну речовин.
Результати деяких медичних досліджень дають підставу припускати, що місце локалізації натоптишів може говорити в порушеннях в роботі конкретних органів. Так, якщо утворення знаходяться на великих пальцях, слід звернутися до лікаря-ендокринолога. Натоптиші на п'ятах бувають при кишкових проблемах.
При плоскостопості та кісткових наростах на суглобах також утворюються натоптиші в місцях максимального тиску. Нерідко вони супроводжують професійну діяльність (у балерин і бігунів).
Симптоми
На ранніх стадіях з'являється невелика набряклість і почервоніння. Потім ділянка шкіри стає сірою без чітких меж, з тріщинами. Натоптиші бувають і плоскими, і опуклими. Під час ходьби з'являється біль, який посилюється при інфікуванні, або більш глибоких тріщинах.
Натоптиші зі стрижнем виникають, коли глибоко всередину шкіри проникає корінь утворення. Стрижень зверху має «капелюшок», яка з часом збільшується в діаметрі.
Терапія натоптишів зі стрижнем більш складна, і рідко коли вдається впоратися з проблемою самостійно. При глибокому проникненні кореня необхідно звертатися за медичною допомогою. Видалити стрижень можна спеціальними інструментами. Якщо обмежитися лише видаленням «капелюшка», то з часом відбудеться рецидив, і натоптиш знову з'явитися на тому ж місці.
Лікування і профілактика
Перше, що необхідно зробити при виявленні проблеми, - усунути причину. Іноді лікар призначає рентгенівське обстеження, щоб з'ясувати - чи немає артриту або подагри.
Якщо справа у взутті, відмовтесь від підборів, жорстких устілок. Якщо поява натоптишів пов'язана з плоскостопістю - зверніться до ортопеда для підбору спеціального взуття.
У салоні краси «Косметик-центр» видаляють натоптиші під час педикюру. При апаратній процедурі використовуються професійні насадки, що дозволяють акуратно зашліфувати зону видалення утворення. Лікар-косметолог також може рекомендувати спеціальні кератолітичні засоби за індивідуальною схемою.
Чого точно не варто робити - це зрізати натоптиші самостійно, особливо в тих випадках, коли є проблеми з кровообігом. Так, існують випадки, коли лікар рекомендує хірургічне видалення. Після такого втручання доводиться носити спеціальне взуття та зменшити рухову активність.
Носіть м'яке взуття з просторим носком, що відповідає Вашому розміру ноги. Кришталеві черевички залиште для попелюшок. Якщо того вимагає урочистий випадок, то можна зробити разовий вибір на користь елегантних шпильок, але для щоденного носіння вони, однозначно, не годяться.
Вибирайте шкарпетки з натурального матеріалу, щоб нога не потіла. Позитивний профілактичний ефект чинять регулярні ванночки (холодні сольові, гарячі) та масаж ступень.