Головна arrow_forward Новини arrow_forward

Про чутливу шкіру

Про чутливу шкіру
keyboard_backspaceНазад 22 вересеня 2016

Чутлива шкіра є надзвичайно поширеним явищем на сьогодні, як серед жінок, так і серед чоловіків. Така шкіра більш гостро реагує на фізичні або хімічні фактори, ніж «нормальна» шкіра. Вона більш сприйнятлива до алергії, подразнення, почервоніння, свербіння і опіків. Люди, які скаржаться на гіперчутливість шкіри, статистично більш схильні до передчасного утворення зморшок і інших дефектів, характерних для фотостаріння.

Потрібно мати на увазі, що чутливість шкіри - явище дуже суб'єктивне і тому складно скласти точні універсальні параметри для об'єктивної оцінки цього стану. Чутлива шкіра з кожним роком все більше привертає увагу косметологів і дерматологів, які стурбовані пошуком більш безпечних та ефективних засобів по догляду за нею.

Сонце, вітер, температурні зміни і агресивні косметичні продукти - провідні причини підвищеної чутливості шкіри. У той час як кліматичні агенти серйозно послаблюють природні бар'єри шкірного покриву, регулярне використання потенційно подразнюючих косметичних речовин веде до запальних явищ і зневоднення шкіри.

Перш ніж купити гарну баночку крему, потрібно дати собі звіт в тому, що зловживання косметикою в кінцевому результаті послаблює нашу шкіру, роблячи її більш схильною до ризику подразнення. З особливою обережністю слід ставитися до кремів-депіляторів, дезодорантів, засобів для макіяжу, фарб для волосся.

В окремих випадках чутлива шкіра є генетично обумовленою: її можна вважати спадковим ознакою, що передається від батьків до дітей. Проте, наукові дослідження підтверджують, що «нормальна» шкіра з часом може стати чутливою, не залежно від генетичного фактору. Сприяє цьому:

- стрес;

- незбалансоване харчування;

- зловживання алкоголем;

- куріння.

- частий вплив сонячного проміння або штучного УФ-випромінювання.
Навіть колір шкіри може впливати на її чутливість. Так світлошкірі люди більш сприйнятливі до гіперактивності клімату і косметичних засобів, ніж смагляві.

Симптоми

Як було вже згадано вище, чутлива шкіра являє собою доволі складний стан, що характеризується суб'єктивними відчуттями. Проте, можна відзначити та проаналізувати деякі загальні симптоми, про які повідомляють багато пацієнтів з чутливою шкірою.

Статус гіперчутливості шкіри на вплив зовнішніх агентів є більш вираженим на обличчі, ніж на інших ділянках тіла. Найбільш уразливими ділянками є шкіра губ, підборіддя, лоба, повік. Неприємне печіння і поколювання посилюється при застосуванні деяких косметичних засобів. Відзначається сильна тенденція до лущення, свербіж, шкіра зневоднена, обвітрена.

Дуже важливо відзначити той факт, що чутлива шкіра не є ознакою алергії. Нерідко ці два поняття плутають і неправильно тлумачать. Симптоми чутливої шкіри помилково вважаються шпигунськими ознаками непереносимості або алергії на певні косметичні інгредієнти.

Слід знати, що чутлива шкіра більш схильна до деяких шкірних захворювань. До її «споріднених» захворювань належать: атопічний дерматит, сонячна еритема і рожеві вугрі.

Що ж робити при чутливій шкірі? Використовуйте косметичні засоби, спеціально призначені для цього типу шкіри. Багато з них містять рослинні екстракти, здатні надавати терапевтично благоприємний вплив. Зверніть особливу увагу на скраби і хімічні пілінги, які слід застосовувати лише в помірних кількостях та при необхідності, бо вони можуть легко викликати подразнення шкіри. Уникайте, або зведіть до мінімуму контакт з агресивними зовнішніми стимулами: сонячними променями, вітром, температурними змінами. А в разі потреби Ви завжди можете звернувся за консультацією до фахівця - косметолога нашого салону краси «Косметик-центр».