Головна arrow_forward Новини arrow_forward

Потовиділення та дезодоранти

Потовиділення та дезодоранти
keyboard_backspaceНазад 19 червня 2017

              Літо на порозі і як ніколи актуальною стає проблема надмірної пітливості і правильного вибору дезодоранту. У цій статті ми допоможемо розібратися у типах існуючих дезодоруючих продуктів і механізмах їхньої дії.

              Почнемо з того, що наша шкіра знаходиться в постійному тісному контакті з атмосферним киснем, завдяки особливому механізму обміну - потовиділенню. Потовиділення - це фізіологічний процес, який збільшує тепловіддачу тіла в умовах підвищених температури і фізичної активності. Завдяки взаємодії з іншими шкірними компонентами, (наприклад, шкірним салом), піт може ставати джерелом неприємного запаху тіла. І перш ніж говорити про дезодоруючі продукти, слід ознайомитися з деякими типами залоз нашого тіла.

              Є два типи потових залоз - еккринові та апокринні. Еккринові залози присутні практично на всій поверхні тіла. Їх секрет бере участь в процесі терморегуляції, рН коливається від 4 до 6.

              Апокринні залози присутні на тілі в місцях оволосіння, найбільш поширені в пахвових западинах, вушних каналах, аногенітальний області та навколо ареол молочних залоз. Піт, що секретується цими залозами, в процесі терморегуляції участі не бере. Кислотність його лужна. Активність цих залоз знаходиться під впливом гормонів (адреналіну) і піт має молочну консистенцію з композицією великої кількості ароматичних сполук. Виробництво поту апокринними залозами збільшується при гормональних і емоційних стимулах. іт апокринних залоз дуже «люблять» бактерії.)

              Ще одні важливі залози - сальні, вони відповідають за формування шкірного сала. Ці залози розкидані по всій площі тіла, виключаючи долоні і підошви стоп. Складається секрет сальних залоз з тригліцеридів, невеликої кількості вільних жирних кислот і холестерину.

              Саме сальна секреція і апокринний піт є відповідальними за неприємний запах тіла. Істотну роль тут, природньо, грає і флора шкіри. Сам по собі, насправді, піт не має неприємного запаху, але завдяки метаболізму його компонентів і бактеріальної флори, такий «аромат» з'являється.

              Найпоширенішими і доступними засобами для запобігання неприємного запаху є, звичайно ж, дезодоранти. На косметичному ринку присутні їх різні типи і класифікуються дезодоранти на:

- антимікробні;

- антиперспіранти;

- антиензиматичні;

- адсорбуючі;

- маскуючі.

Антимікробні дезодоранти покликані допомагати в подоланні проблем надмірного росту патогенної бактеріальної флори. Бактерицидні компоненти вбивають мікроорганізми, але використання таких дезодорантів протягом тривалого часу, може привести до пошкодження фізіологічного балансу шкіри, а також викликати алергічні реакції. У композиціях подібних дезодорантів часто використовуються рослинні екстракти, що володіють бактеріостатичним впливом, це - шавлія, чебрець, бергамот, розмарин, лаванда.

Антиперспіранти - дезодоранти, які перешкоджають самого механізму потовиділення. Активна діюча речовина - солі алюмінію. Сенс впливу активної речовини полягає в оклюзії вивідних проток потових залоз, за рахунок осадження клітинних білків (на проток одягається ніби «ковпачок»). На додаток до солей алюмінію, можуть бути використані цирконій (сіль) і дубильні речовини з в'яжучими властивостями (гамамелис, арніка).

Антиензиматичні дезодоранти менш радикальні, ніж попередні. Вони обмежують утворення неприємного запаху шляхом нейтралізації дії бактеріальних ферментів. Діюча речовина - триетилцитрат. Можна сказати, що цей тип дезодорантів найбезпечніший, оскільки не порушує шкірну флору.

Адсорбуючі дезодоранти містять компоненти, які здатні захоплювати летючі запахи, які утворюються при окисленні жирних кислот. Ці компоненти - рицинолеат цинку, гліцину, карбонат цинку, оксид цинку, кальцію і магнію. «Мінус» таких дезодорантів - нетривалість дії.

Маскуючі дезодоранти не діють ні на флору шкіри, ні на секрецію, їх мета - «перебити» запах тіла. Нота аромату формується за рахунок ефірних масел, які проявляють помірну антимікробну активність. У композиції цих дезодорантів додають ще й синтетичні аромати, щоб краще маскувати неприємний запах. Найбільш ефективні дезодоранти з ефірними маслами чебрецю.

Словом, ринок дезодорантів дає можливість клієнту вибрати продукт на будь-який смак і гаманець. А якщо жоден дезодорант не здатний вирішити проблему підвищеної пітливості, можна звернутися до більш сучасним методикам. У салоні краси «Косметік - центр», наприклад, практикується використання ін'єкцій диспорта, ефект від яких триває до чотирьох місяців.