Головна arrow_forward Новини arrow_forward

Лупа

Лупа
keyboard_backspaceНазад 01 березня 2017

Лупа являє собою дерматологічну та косметичну проблему, при якій шкіра голови покривається невеликими білуватими пластівцями («сніговий ефект»). Власне кажучи, ці пластівці являють собою не що інше, як залишки мертвих клітин, заміна яких відбувається з аномальною швидкістю. Надмірне лущення клітин зазвичай супроводжується свербінням шкіри і роздратуванням.

             Статистика говорить про те, що лупою страждають, в основному, представники сильної статі і це типово чоловіча проблема. Причина, ймовірно, криється в тому, що у чоловіків в організмі виділяється більше шкірного сала і більш високий, ніж у жінок, рівень андрогенів.

            Зазвичай лупа з'являється в 20 - 25 років і має тенденцію до регресу після 35 - 40 років. Вона рідко зустрічається у дітей і літніх людей.

            Причини

            Про походження цього захворювання вченими висуваються найрізноманітніші гіпотези, серед них: погане харчування, вплив стресу, генетична схильність до сухості шкіри голови, надмірне виробництво шкірного сала, занадто часте або занадто рідке миття з невідповідними косметичними продуктами.

Деякі з перерахованих вище пунктів можуть дійсно сприяти лупі, однак, у більшості випадків реальним винуватцем стає грибок Pityrosporum ovale. Цей грибок живе на шкірі голови більшості людей, не створюючи ніякого дискомфорту. Проблеми починаються тоді, коли його колонії стають занадто численними. Точні причини неконтрольованої проліферації Pityrosporum ovale досі точно не з'ясовані.  

Фактори ризику

             Існує ряд класичних чинників, які здатні загострити лупу:

            - суха шкіра: відповідальна за «суху» лупу, що характеризується тонкими і сіруватими зневодненими лусочками, супроводжується свербінням, але без особливих ознак подразнення шкіри;

              - жирна шкіра: відповідальна за «жирну» лупу, характеризується товстими лусочками жовтуватого кольору, маслянистої консистенції, які можуть покривати не тільки шкіру голови, а й брови, ділянки шкіри з боків носа, за вухами, в паховій області, а іноді і в пахвових западинах;

              - псоріаз: викликає накопичення мертвих клітин шкіри, які формують товсті сріблясті лусочки на ділянках шкіри, покритих червоними плямами і бляшками, супроводжується сильним свербінням і подразненням;

              - контактний дерматит: супроводжується лупою і свербінням під впливом певних речовин - алергенів, які використовуються для догляду за волоссям;

              - гнейс або «колискова шапочка» у новонароджених перших місяців життя.

              Лікування

              За винятком рідких випадків, лупа є хронічним захворювання, яке можна перевести в стан стійкої ремісії при регулярному використанні відповідних засобів. Як правило, щоденне миття з м'яким шампунем зменшує жирність шкіри і накопичення мертвих клітин. Якщо ситуація не покращується, доводиться використовувати спеціальні шампуні проти лупи, і підбирати для себе оптимальний продукт, шляхом тестування. Таким чином, можна підібрати для себе той шампунь, який найкращим чином буде відповідати вашим потребам. Однак ліпшим виходом із ситуації є візит до косметолога або дерматолога, щоб дослідити причини проблеми і отримати рекомендації щодо застосування косметичного продукту з правильною активною складовою. Фахівці салону краси «Косметік - центр» допоможуть Вам у вирішенні Вашої проблеми.

              Засоби проти лупи, які може рекомендувати лікар, як правило, містять:

           - цинк: протигрибковий компонент, що знижує мікробну популяцію, яка живе на шкірі голови;

- дьоготь: уповільнює швидкість регенерації клітин, корисний, зокрема, при лікуванні себорейного дерматиту;

- сульфат селену: має помірну фунгіцидну дію;

- кетоконазол: один з найактивніших протигрибкових інгредієнтів широкого спектру дії, який може бути ефективним, коли всі інші засоби зазнали невдачі.

Крім того, можна звернутися до продуктів рослинного походження. Широко і успішно використовуються екстракт червоного перцю, яблучний оцет, ефірні масла евкаліпта, розмарину, лимона, шавлії, кропиви і чайного дерева. Однак слід зазначити, що ці засоби можуть викликати алергічні реакції у чутливих людей. Якщо все вищеперелічене не допомагає, дерматолог може призначити лікування кортикостероїдними препаратами.