Головна arrow_forward Новини arrow_forward

Про жирну шкіру

Про жирну шкіру
keyboard_backspaceНазад 17 березня 2016

Вугрі, прищі, блискуча поверхня і розширені пори - ось лише деякі з відмінних рис жирної шкіри. Цей тип шкіри є досить поширеною естетичної проблемою не тільки серед підлітків, а й серед дорослого населення, (без поділу за статевою ознакою).

Жирна шкіра - результат перевиробництва шкірного сала сальними залозами, коли гідроліпідна плівка на її поверхні стає товстою, воскоподібною. Все це веде до блокування потовиділення і сприяє життєдіяльності мікроорганізмів, відповідальних за запальні процеси. Крім того, жирна шкіра, як правило, дуже пориста і покрита шрамами від вугрів. У порівнянні з нормальною і сухою шкірою жирна шкіра набагато більш схильна до почервоніння. Слід мати на увазі, що ті пацієнти, у яких спостерігається даний тип шкіри, є схильними до себорейному дерматиту і андрогенної алопеції.

Як зазначалося вище, підвищена активність сальних залоз є важливою передумовою проблеми жирної шкіри. Залежно від ступеня цього явища можна виділити кілька підтипів жирної шкіри. При першому підтип має місце перевиробництво шкірного сала, але воно не екстраординарне. Вид шкіри - глянцевий з розширеними порами.

Другий підтип жирної шкіри - себорейний: активність сальних залоз настільки висока, що може перерости в патологічну. Коли шкірне сало виробляється в надлишку, то воно розтягує стінки фолікулів і шкіра набуває вигляду, як просторіччі говоритися, «апельсинової кірки».

Третій підтип жирної шкіри - підтип асфіксії: шкірне сало воскової консистенції, його надмірне перевиробництво закриває фолікулярний просвіт. Оклюзія фолікулярного гирла відповідальна за появу вугрового висипу. Так як шкірне сало не виділяється назовні, то шкіра на дотик не жирна, а навпаки - сухувата, але груба на дотик (шорсткість визначається наявністю комедонів).

Ще один підтип - змішана шкіра, відрізняється від всіх описаних форм тим, що він характеризується одночасною присутністю жирного блиску, акне і сухих ділянок. Таким чином, при змішаній шкірі сухі та себорейні ділянки чергуються.

Серед причин гіперфунціі сальних залоз виділяють:

- генетичну схильність;

- конституційні чинники;

- гормональні зміни.
Тож не дивно, що найчастіше жирна шкіра - це проблема членів однієї сім'ї.

Ще не до кінця вивчена взаємодія між жирною шкірою і гормональними коливаннями, однак, очевидно, що андрогенні гормони відповідальні за себорею і акне.

Сприяти гіперсекреції шкірного сала можуть і екзогенні чинники. Наприклад, застосування деяких фармпрепаратів, анаболічних стероїдів. Те ж саме відноситься і до деяких захворювань: жінки, які страждають синдромом полікістозних яєчників майже завжди мають жирну шкіру з акне.

Нераціональне харчування також має вплив на салоутворення, (хоча і непряме). Якщо дієта людини позбавлена здорового глузду, багата жирами і шкідливими продуктами - це обов'язково відіб'ється на шкірі не кращим чином.

У деяких випадках жирна шкіра може бути результатом використання невідповідних косметичних продуктів. Наприклад, чутливу шкіру легко перетворити в жирну, якщо надмірно використовувати агресивні миючі засоби, а також крему низької якості. З цієї причини важливо вибирати косметику відповідно до типу шкіри.

Що робити?

Для того щоб поліпшити зовнішній вигляд жирної шкіри, важливо грамотно доглядати за нею. Не варто «атакувати» шкіру різноманітними кремами. Жирна шкіра не повинна бути «перегодована» косметичними продуктами. Необхідно звертати увагу на рН засобів. Продукти для жирної шкіри повинні мати відносно низьким рН (4,5 5,5) і включати в себе низьку концентрацію фруктових кислот.

Щоб уникнути погіршення зовнішнього вигляду шкіри, забудьте про занадто часте умивання. Один - два рази на день - досить. Жирна шкіра вимагає періодичних, але не надмірних, відлущувальних процедур. Раз на тиждень можна очищати пори за допомогою парової лазні і застосовувати засоби з гліколевою, саліциловою, ретиноєвою кислотою. Після очищення обличчя, має сенс використовувати м'який тонік. Якщо жирна шкіра схильна до утворення прищів, можна використовувати засоби з бактерицидною активністю. З приводу правильного підбору подібних продуктів і догляду за шкірою Ви можете проконсультуватися у досвідченого фахівця-косметолога салону «Косметик-центр».