Головна arrow_forward Новини arrow_forward

Псоріаз

Псоріаз
keyboard_backspaceНазад 19 березня 2018

               Псоріаз - запальне шкірне захворювання, хронічне та неконтагіозное, яке вражає по всьому світові до 5% населення. Хвороба може виникнути в будь-якому віці, але зазвичай з'являється у пацієнтів від 20 до 30 років. Рідко зустрічається у дітей. Другий пік захворюваності реєструється у віковій групі від 50 до 60 років.
              Як правило, псоріаз проявляє себе у вигляді плям і червоних бляшок, покритих білими лусочками, які розташовуються переважно на колінах, ліктях, ногах, скальпі, під грудьми, на внутрішніх поверхнях стегон.
              Причини і фактори ризику
              Псоріаз - це мультифакторна патологія, яка виникає через взаємодію між численними сприятливими факторами. Тому неможливо однозначно виділити одну причину походження, навіть якщо в більшості випадків генетична складова та стрес грають дуже важливу роль.
Слід знати, що діти батьків, які страждають від псоріазу, у 30% випадків матимуть дане захворювання. Помічено, що вплив генетичного компоненту вищий у ранніх формах псоріазу (до 15 - 20 років). Однак сімейна або генетична схильність не може викликати псоріаз сама по собі. Для того щоб хвороба дала про себе знати, повинні втрутитися інші тригери, наприклад, інтенсивний психофізичний стрес.
               Провокуючими факторами для псоріазу є:
- травми, випадкові і хірургічні рани, татуювання;
- інфекції різних типів (фарингіт, тонзиліт і т.п.);
- стрес, як фізичний, так і психологічний;
- загар;
- куріння і алкоголь;
- деякі препарати (антигіпертензивні, кортикостероїди, інтерферон, препарати літію).
               Хоча конкретних і підтверджених наукових досліджень з цього питання немає, але в більшості випадків загострення хвороби спостерігається в драматичні моменти життя пацієнта, (наприклад, смерть близької людини). Навпаки, бажана вагітність, яка сприймається жінкою, як момент щастя, часто супроводжується регресом симптомів.
                Ускладнення і пов'язані захворювання
                Псоріаз не можна розглядати як «звичайну» шкірну хворобу. Не випадково псоріаз часто асоціюється з іншими запальними і / або аутоімунними захворюваннями або розладами. Найбільш часто зустрічаються асоціації з: депресією, целіалкією, колітом, ожирінням, діабетом, гіпертонією, хворобою Крона.
               Крайня різноманітність клінічних форм захворювання вимагає застосування різних терапевтичних стратегій. Тому неможливо встановити апріорі ефективність лікування, так як те, що корисне в одному випадку, може виявитися неефективним в іншому. Тільки правильне і ретельне діагностичне обстеження може встановити найбільш дієвий засіб для лікування псоріазу.
                Терапія псоріазу
                 У разі легкого перебігу захворювання актуальні препарати, що застосовуються на місцевому рівні - креми, пінки, спреї, мазі, гелі. Є сенс призначати кератоліки (саліцилова кислота, гліколева кислота), щоб видаляти товсті лусочки і сприяти проникненню інших місцевих інгредієнтів. Зволожуючі і пом'якшуючі засоби (гліцерин, пропіленгліколь, мигдальне масло і т.п.) зменшують лущення, створюють бар'єр проти алергенів і бактерій. Протизапальні препарати (кортикостероїди) «відключають» місцеву запальну реакцію. Однак їх слід використовувати протягом короткого періоду часу. Щоб підвищити ефективність цих продуктів, особливо в місцях, де шкіра товща, використовується оклюзійна техніка. Вітамін Д і його аналоги (кальципотріол, такаціт) зменшують проліферацію поверхневих клітин і сприяють їх диференціюванню.
                 При середній тяжкості перебігу хвороби призначають циклоспорин, ацитретин. Відмінний ефект дає фототерапія UVA-променями.
                 Крім того, не слід забувати, що величезну користь пацієнту, який страждає від псоріазу, приносить проста фізична активність, яка спрямована на зменшення стресу і повсякденної напруженості.
                 У разі наявності проблем або питань щодо здоров'я і краси шкіри, Ви може звернутися до фахівців салону «Косметик-центр».