Головна arrow_forward Новини arrow_forward

Рання сивина

Рання сивина
keyboard_backspaceНазад 20 жовтня 2020

             Ми звикли вважати сивину однією з ознак наближення старості. Тому мало кого радує перше сиве волосся. Однак є поняття «рання сивина», коли про вікові зміни мова йти ще не може, і сріблясті волосини з'являються до 25 років. Треба розуміти, що подібне явище не має нічого спільного з процесом реального старіння організму.  
              Зазвичай окремі сиві волоски починають з'являтися після тридцяти років. (Це можна назвати умовним нормою.) Як правило, їх складно помітити в масі волосся з нормальною пігментацією. Першою сивіє лобова ділянка скальпу і скроні. До 55 років сивина рівномірно розподіляться по всій волосистій поверхні голови. Брюнети сивіють раніше блондинів, однак процес депігментації у них йде повільніше, ніж у світловолосих.
       Посивіння класифікують на три типи:
•    фізіологічне (вікове);
•    пресенильне (раннє);
•    вроджене (лейкотріхія).
Перший тип пов'язаний з природним старінням, другий - характерний для молодого віку, в разі третього типу відсутність пігменту у волоссі обумовлена генетично. Також посивіння буває вогнищевим, частковим і повним.
              І фізіологічна і рання сивина мають один і той же механізм: волосок втрачає меланін. Цей пігмент виробляють меланоцити, які розміщуються в волосяних фолікулах і базальному шарі епідермісу. Активують синтез меланіну гіпофізарні гормони.
              Раннє посивіння можна пояснити загибеллю меланоцитів або зменшенням їх активності. Волосок, позбавлений меланіну, стає пористим, а повітряна порожнина в стрижні надає йому сріблястий колір.
              Найчастіше рання сивина має сімейний анамнез. Однак в деяких випадках вона може бути одним із симптомів ряду захворювань: аутоімунного тиреоїдіту, вітіліго, атеросклерозу. Локальне посивіння іноді спостерігається при оперізуючому лишаї.
              Сильний емоційний стрес може послужити пусковим механізмом ранньої сивини: високі рівні адреналіну в крові порушують пігментно-білкові зв'язки. Судинний спазм здатний привести до атрофії меланоцитів і навіть їх загибелі.
              Спровокувати ранню сивину здатні також: хіміотерапія, медикаментозна терапія при хворобі Паркінсона, безбілкова дієта, дефіцит вітамінів груп А, В, С і мікроелементів (Zn , Mn , Se , Cu), надлишкова інсоляція, хімічна завивка.
              У сивого волосся зі зникненням меланіну змінюються властивості та структура. Адже пігмент надавав стрижневі не тільки відтінки кольору, а й забезпечував еластичність, міцність, захищав від УФ - випромінювання. Посивіле волосся втрачає блиск, у нього груба структура, посічені кінчики.
              Молоді чоловіки не так трагічно сприймають ранню сивину, як жінки. Часто представниці прекрасної статі, побачивши сиву волосину, тут же її виривають. Подібні дії не вирішують проблему в цілому, навпаки, можуть призвести до дерматиту і пошкодження волосяних цибулин. При ранній сивині важливо визначити причину проблеми, пройти консультацію дерматолога, а при необхідності відвідати терапевта, ендокринолога, гастроентеролога.
          Чим допомогти?
           Треба розуміти, що механізм депігментації повернути в зворотній бік неможливо. Єдиний спосіб на сьогодні, який допоможе повернути волоссю початковий колір - це фарбування. Майстри салону краси «Косметік-центр» враховують вид сивини, довжину волосся, бажаний колір. При невеликій кількості сивини (менше 25%) виходом буде тонування. Також перші сиві пасма відмінно маскуються меліруванням. Якщо сивина значна, краще використовувати стійке фарбування.
При дотриманні активних профілактичних заходів, процес посивіння може сповільнюватися. Відмовтеся від шкідливих звичок, уникайте стресу, повноцінно харчуйтеся і захищайте шкіру голови від температурних перепадів.
              Неоціненну допомогу в запобіганні появи ранньої сивини надають: маски, мезотерапія, масаж скальпу, плазмаліфтінг і апаратні процедури, які можна пройти в «Косметік-центрі». А наші фахівці дадуть рекомендації щодо підбору правильної лінійки косметичних засобів по догляду.