Головна arrow_forward Новини arrow_forward

Розширені пори

Розширені пори
keyboard_backspaceНазад 06 липня 2018

   Розширені пори - надзвичайно поширена проблема, що турбує пацієнтів із жирним та змішаним типом шкіри, і як ніколи вона стає актуальною саме в жарку пору року.
   Маленький екскурс в анатомію: на поверхні нашої шкіри є маленькі, майже невидимі отвори, які зазвичай збігаються з виходом сальних залоз. Їх присутність важлива для транспірації та надання епідермісу еластичного зовнішнього вигляду.
   Зазвичай пори шкіри не є проблематичними, якщо не збільшуються в діаметрі і не стають настільки помітними, що деформують поверхню і створюють естетичний дискомфорт для пацієнта. Однак необхідно розуміти, що повністю позбутися пор неможливо, так як ці структури потрібні для нормального тропізму шкіри.
    Причини розширених пор
    Можливі причини розширених пор численні і включають в себе як екзогенні, так і ендогенні фактори. Сюди можна зарахувати: генетичну схильність, вплив статевих гормонів, старіння, хронічний вплив ультрафіолетового світла і комедогенні ксенобіотики (екологічні токсиканти, алкоголь, наркотики, пестициди, хлоровані вуглеводні і т.д.), а також вугрі та себорею, використання косметики низької якості і недостатню гігієну.
    Причинних механізмів розширених пор три:
•    надлишкове виробництво шкірного сала (це не випадково, що дефект зачіпає людей з тенденцією до жирної шкіри);
•    зниження еластичності навколо пор (втрата еластичних волокон, колагену і білків з позаклітинного матриксу);
•    збільшений об’єм волосяного фолікула (отже, також і розміри дермального сосочка, і товщина волосини впливають на розширення пор).
    Симптоми і діагностика
    Найбільш проблемна зона при розширених порах - обличчя. Клінічно шкіра виглядає блискучою, особливо в Т-зоні: лоб, ніс, підборіддя. Дилатації («дірочки») помітні неозброєним оком, можуть бути пов'язаними з вуграми і прищами.
    Перш ніж призначати відповідне лікування, важливо виявити основні причини. Доцільно, наприклад, після статевого дозрівання провести перевірку дерматологом шкірної поверхні, щоб визначити тип шкіри. Це дозволить адаптувати до Ваших потреб косметичні звички, яких слід дотримуватися щодня, з метою запобігання появи розширених пор. Якщо така стратегія недостатня, призначається лікування з використанням фармакологічних препаратів під медичним наглядом.
    Лікування
    З огляду на різні фактори, які ведуть до розширення пор, найбільш підходяще лікування треба підбирати строго індивідуально під кожного пацієнта.
    Головні завдання терапії розширених пор вирішуються в двох напрямках: а) зменшення надвиробництва шкірного сала, б) поліпшення еластичності шкіри. При показаннях призначаються препарати на основі ізотретиноїну (13-цис-ретиноєва кислота) - потужного інгібітора продукування шкірного сала. Речовина працює, пригнічуючи активність сальних залоз і нормалізує картину кератинізації в фолікулі.
     Використання антиандрогенних ліків зменшує секрецію шкірного сала, шляхом впливу на кератиноцити і себокіти, чутливі до дії цих гормонів. Серед фармпретаратов подібний механізм впливу є у гормональних контрацептивів, спіронолактону (синтетичного стероїду зі структурою, аналогічною прогестерону і альдостерону) і ципротерону ацетату (прогестина з антиандрогенним ефектом).
У деяких випадках розмір збільшених пір може бути зменшений шляхом епіляції. Серед найбільш корисних методів - фототермоліз (лазерна епіляція та імпульсне світло).
     У салоні краси «Косметик-центр» для боротьби з описаним дефектом пропонуються різноманітні процедури догляду, зокрема високий позитивний ефект демонструють різного роду пілінги, а саме пілінг Джеснера, ретиноєвий, TCA.
     Профілактика
     При схильності до розширених пор рекомендується використовувати прості миючі розчини поверхнево-активних речовин без масел, воску або жирних агентів, які можуть тільки погіршити стан. При виборі зволожувачів, сонцезахисних засобів та інших косметичних продуктів слід звертати увагу на склад, а саме - на вміст комедогенних речовин.