Головна arrow_forward Новини arrow_forward

Розтяжки

Розтяжки
keyboard_backspaceНазад 10 вересеня 2020

      Такий косметичний дефект шкіри як розтяжки (стрії) є у більшості жінок, проте далеко не всі ставляться спокійно до їхньої наявності. Ситуація трохи змінилася кілька років тому, коли відома фотомодель продефілювала в дорогій білизні, виставляючи навмисно напоказ стегна з розтяжками. А потім з'явилися художні проекти, в яких стрії розфарбовуються в різні кольори, покриваються блискітками, перетворюючись з естетичного недосконалості в об'єкт мистецтва.
          Звідки беруться розтяжки?
      Причина появи стрій - атрофічні зміни шкіри в місцях її найбільшого розтягування. Здорова шкіра має гарну розтяжність і еластичність. До порушення цих якостей здатний привести гормональний дисбаланс. У вагітних жінок і підлітків зміни гормонального фону часто змінюють структуру міжклітинної речовини шкіри. Різкий набір маси або ріст порушує зчеплення між колагеновими і еластиновими волокнами.
Спочатку розтяжки мають рожевий або фіолетово-бордовий колір і виглядають як хвилясті смужки. Але з плином часу інтенсивність кольору зменшується до повного знебарвлення.
Розтяжки - безпечні та не несуть ніякої шкоди, крім психологічного дискомфорту. Глибина розтяжок і їх площа залежать від гормонального фону, особливостей будови шкіри, генетичної схильності та супутніх хвороб.
     У деяких випадках стрії можуть бути одним з клінічних ознак ряду патологій:
•    гіперкортицизму;
•    хвороби Іценко-Кушинга;
•    гіперплазії кори надниркових залоз;
•    синдрому Марфана.
Необхідно мати на увазі, що одними розтяжками симптоматика цих захворювань не обмежується. Так, наприклад, у пацієнток з синдромом Іценко-Кушинга ростуть вуса і борода, відзначається специфічний розподіл жирових відкладень.
Виявивши у себе розтяжки, неприпустимо займатися самодіагностикою і самолікуванням, слід звернутися за консультацією до фахівців.
              До якого лікаря звертатися?
              Якщо у Вас з'явилися розтяжки після різких змін в у вазі або після вагітності, а інші симптоми відсутні, то досить проконсультуватися з косметологом салону краси «Косметік-центр». Наші фахівці порадять оптимальний метод корекції дефекту.
              Якщо ж паралельно з розтяжками у Вас «стрибає» тиск, безпричинно змінюється настрій, відзначається сухість шкіри, то є сенс звернутися до ендокринолога. Підліткам рекомендована консультація педіатра, для оцінки динаміки фізичного розвитку і росту.
              Лікування
              Розтяжки вимагають комплексно лікування, і не видаляються так легко, як хотілося б. Косметолог може рекомендувати курс лазерної терапії, завдання якої - регенерація мікроциркуляції та зруйнованих структур шкіри. Звичайно, рубець не перетворитися в нормальну шкіру, але його можна «випарувати» лазером, а потім активувати зростання нових тканин в рамках мезотерапії.
Додатковий позитивний ефект здатні надати різного роду пілінги, масажі та обгортання.
              Профілактика
              Сенс профілактики розтяжок полягає в тому, щоб максимально підтримувати еластичність шкіри, головним чином, за допомогою зволожуючих косметичних продуктів. Вагітні часто переживають, що компоненти кремів можуть проникнути в кров і нашкодити дитині, але такі побоювання безпідставні. Активні речовини косметичних засобів впливають лише поверхово, вони навіть не «доходять» до дермальних шарів.
              Також необхідний контроль ваги: якщо одужувати або худнути занадто різко, то є ризик, що шкіра не зможе винести навантаження без наслідків. Не забувайте і про питний режим, так як зневоднення знижує тургор шкіри.