Головна arrow_forward Новини arrow_forward

СЕБОРЕЙНИЙ КЕРАТОЗ

СЕБОРЕЙНИЙ КЕРАТОЗ
keyboard_backspaceНазад 16 січня 2016

 

Якщо у Вас раптом з'явилися на шкірі невеликі темні плями або опуклості, то не варто залишати їх без уваги. Можливо, це ознаки себорейного кератозу.

Себорейний кератоз - захворювання, що характеризується появою доброякісних шкірних новоутворень, як правило, рельєфної структури, коричневого кольору. В основному хвороба вражає людей старшого віку і вирости називають «старечими бородавками».

Ділянки шкіри, постраждалі від себорейного кератозу, як правило, мають лускату поверхню і утворюють жирні струпи. Як правило, себорейний кератоз починається з появи жовтих папул різних розмірів. Їх діаметр може коливатися від 1 мм до 1 см і більше. У пацієнта, що страждає себорейним кератозом, створюється враження, що новоутворення не міцно прикріплене до шкіри і його можна легко відірвати.

Форма кератом зазвичай кругла, хоча вони можуть бути і овальними, колір варіює від коричневого до чорного. З плином часу себорейні кератоми мають тенденцію до зростання і потемніння. Виникати вони можуть в будь-якій частині тіла, у тому числі на долонях рук або підошвах ніг.

У захворювання є певна схожість зі звичайними бородавками, але їх не варто плутати між собою. Себорейні утвори не заразні, їх природа не інфекційна і в злоякісні пухлини вони не перероджуються. Ще одна важлива характеристика себорейного кератозу полягає в тому, що немає ніякої кореляції між захворюванням і впливом сонячного світла.

Причини

Причини виникнення себорейних кератом до кінця не вивчені. Дослідники змогли з повною впевненістю довести лише те, що себорейний кератоз передається у спадок. Захворювання схильне еволюції на тлі гормональних змін в організмі пацієнта. Можливо, тому пік себорейних кератом збігається з періодом менопаузи у жінок.

Діагностика

Кожен кератозний елемент піддається ретельному огляду з метою уникнення будь-яких непорозумінь, оскільки ознаки себорейного кератозу часто нагадують симптоми куди більш серйозних захворювань, таких як меланома і плоскоклітинний рак. Завдяки використанню дерматоскопії, фахівець здатний поставити правильний діагноз і відрізнити себорейний кератоз від інших шкірних захворювань.

Терапія

Лікування себорейних кератом необхідне головним чином з естетичних причин. Можливі шляхи вирішення проблеми полягають у використанні діатермії, кріотерапії, лазера і хірургічного висічення. Після видалення кератоми НЕ рецидивують. Які використовувати методи для усунення кератом, вирішує лікар, виходячи з даних обстеження пацієнта, його анамнезу та сімейної історії.

Якщо у Вас виникли питання або сумніви, щодо захворювання, зверніться в «Косметик-центр», де кваліфіковані фахівці нададуть Вам свою допомогу. На сьогоднішній день видалення кератом в «Косметик-центрі», в залежності від площі і місця локалізації, коштує від 80 до 160 грн.