Головна arrow_forward Новини arrow_forward

Телеангіектазії

Телеангіектазії
keyboard_backspaceНазад 18 червня 2018

Телеангіектазії - це розширення дрібних кровоносних судин (венул, капілярів, артеріол), які видно за межами епідермісу. Вони являють собою поверхневі деревовидні звивистості червонувато-синього кольору, часто є результатом шкірного запалення дегенеративної природи.

Телеангіектазії частіше зустрічаються у жінок, ніж у чоловіків. В цілому, розлад пов'язаний зі збільшенням віку, але бувають випадки, коли телеангіектазії зачіпають і молодих пацієнтів.

 У старечому віці розширення судин мають тенденцію ставати більш помітними. У молодих пацієнтів діаметр судин становить від 2 до 3 мм, у літніх людей цей розмір збільшується, що може бути пов'язано з церебральними, легеневими або серцевими артеріовенозними свищами.

Для телеангіоектазій характерна мінливість в кількості і розмірах, крім того при наявності старих, дуже вірогідна поява нових розширень.

Причини

          Причини, що ведуть до появи телеангіоектазій найрізноманітніші:

  • розслаблення гладкої мускулатури в стінках кровоносних судин, викликане недостатнім венозним дренажем;
  • повторювані запальні процеси;
  • гормональні зміни;
  • атрофія шкірних тканин;

·         вагітність.

Симптоми

Телеангіектазії проявляються спочатку як мікроскопічні лінії різних форм: лінійні, кругові, пучкові, павутинні (в зв'язку з цим розлад часто плутають з паукообразной ангіомою). Також для телеангіоектазій характерна широка палітра кольорів: від фіолетового до індиго, від бузкового до червоного. Більш того, вони можуть проявлятися в невеликому рельєфі (папули) з деревоподібними розгалуженнями або без них.

  Тетеангіектазії вражають не тільки епідерміс, але і слизові оболонки - поверхню губ, носові ходи, язик і ясна, піднебіння. Іноді можуть бути уражені навіть нігті, підошви ніг і долоні рук.

  Строго кажучи, телеангіектазії - це нешкідливі судинні аномалії, які не призводять до серйозних патологічних ефектів. Правда, іноді вони можуть викликати свербіж. У рідкісних випадках телеангіектазії пов'язані з кровотечами, проте, малоймовірно, що ці кровотечі приведуть до смертельного результату. Якщо ж втрата крові повторюється протягом довгого часу, можливо, пацієнт страждає від будь-якої гематологічної проблеми.

Класифікація

Грунтуючись на клінічній картині, розрізняють цілий ряд телеангіоектазій. По-перше, це аномалії, викликані венозною недостатністю і пов'язані з уповільненням венозного кровотоку (вражають гомілки і стегна). По-друге, телеангіектазії гормональнх змін, характерні для вагітних і жінок в менопаузі. По-четверте, варикозно-ретикулярні телеангіектазії, часто представляють собою симптоми венозної недостатності. По-п'яте, аномалії капілярної слабкості, що виникають під впливом спеки, надмірного холоду або ультрафіолетового опромінення. Існують також постопераційні телеангіектазії, (регресують протягом декількох місяців, і ніяка терапія не потрібна). Нарешті, зустрічаються і особливі типи теленагіектазій, викликані причинами генетичного характеру. Це стосується, наприклад, хвороби Ослера - Рандю - Вебера або спадкової геморагічної телеангіектазії.

Діагностика

На пізніх стадіях телеангіектазії легко впізнавані. У деяких випадках вони йдуть в поєднанні з різними захворюваннями і являють собою один із симптомів. Серед них: розацеа, склеродермія, старечий кератоз, синдром Луї - Бар, синдром Блума, синдром Кліппеля - Треноне.              

Лікування

Звичайно, терапія аномалії безпосередньо залежить від типу телеангіектазії. Якщо аномалія являє собою симптом якогось основного захворювання, лікування повинно бути спрямоване на усунення первинної ланки.

Найбільш успішним методом позбавлення від телеангіоектазій на сьогодні є лазерна терапія. Дана методики з успіхом застосовуються в салоні краси «Косметик - центр». Слід зазначити, що у нас найефективніший для видалення судин неодимовий лазер, це лазер італійського виробника DEKA - лідера в даній категорії лазерів, і більшість телеангіоектазій вдається видалити з першого разу.