Головна arrow_forward Новини arrow_forward

Темні кола та

Темні кола та
keyboard_backspaceНазад 15 травня 2017

З плином часу, під впливом способу життя та процесу старіння, який проявляється дегідратацією шкіри, зниженням проліферації клітин і м'язового тонусу, а також зменшенням секреції шкірного сала, під очима стають особливо помітними дрібні зморшки, темні кола і, так звані, «мішки».

Слід взяти до уваги, що анатомічно в області навколо очей насправді міститься менше колагену і еластичних волокон в порівнянні з іншими ділянками обличчя. Тут жирова тканина представлена слабо, а шкірний покрив піддається посиленому стресу. Генетична схильність, зовнішні фактори (безперервний вплив сонячного світла, погані звички харчування, куріння) полегшують процес стоншування тканин і уповільнюють кровотік.

Ознаки

Темні кола під очима являють собою блакитно-сірого кольору ореоли і надають обличчю стомлений, або навіть хворий вигляд. Погіршується стан через нестачу сну. У деяких випадках темні кола можуть стати хронічними, внаслідок накопичення в поверхневих шарах дерми пігментів. «Мішки» під очима формуються внаслідок утримання рідини навколо очей і ослаблення м'язової тканини.

Причини

З точки зору фізіології, причинами вищеназваних проблем є процес меланізації шкіри і розлади периферичної мікроциркуляції, які посилюють проблему набряків. Типова для темних кіл пігментація проявляється завдяки меланіну і пігментам гемоглобіну.

Слід звернути увагу на те, що відсутність реальних статистичних оцінок частоти виникнення темних кіл і «мішків» під очима, компенсується активною рекламою на косметичному ринку антивікових продуктів, що обіцяють звести до мінімуму недоліки одним лише зовнішнім впливом на шкіру. Однак паціент повинен розуміти, що «чарівним кремом» тут не обійтися, необхідно дізнатися етіологію проблеми, щоб призначити відповідне комплексне лікування.

Загальні рекомендації

Як правило, ті, хто страждає від темних кіл і «мішків» під очима, повинні стежити за ретельним очищенням області навколо очей, щоб видалити сліди туші для вій і тіней для повік, використовуючи миючі засоби з рН близьким до слізної рідини. Не можна користуватися препаратами, що містять масла. Необхідно вибирати продукти на водній основі, що містять пантенол або колаген. Навіть домашні засоби власноручного виготовлення з ромашки, зеленого чаю і крохмалю можуть спричинити корисну дію.

Популярні антивікові засоби, як правило, містять компоненти, які здатні стимулювати місцеву мікроциркуляцію. До таких компонентів належать біофлавоноїди - з'єднання, які зміцнюють стінки дрібних судин і зменшують їх проникність. Велике значення має фітонадіон - речовина, що впливає на процес згортання крові. Гелі, що містять фітонадіон, ретинол, вітаміни С і Е можуть «похвалитися» досить ефективним результатом після 8 тижнів застосування (у 47% пацієнток). Іноді в якості альтернативи фітонадіону використовуються кофеїн і рослинні екстракти, що містять його, а також екстракт азіатської центелли і нікотинамід.

Серед інших інгредієнтів антивікових продуктів, слід згадати соєві пептиди і дріжджові білки, які покликані зменшити набряки і освітлити темні ореоли, зміцнюючи колаген та еластин, мінімізуючи видимі ознаки клітинного старіння.

Відбілюючі засоби здатні пригнічувати фермент тирозиназу, що бере участь в синтезі меланіну, таким чином, зменшуючи потемніння шкіри під очима.

Темні кола та «мішки» під очима в косметичному салоні можна спробувати прибрати за допомогою курсу апаратного масажу. Процедура допоможе відтоку зайвої рідини з проблемного місця, поліпшить колір шкіри.

Якщо Вас турбують темні кола і «мішки» під очима, не відкладайте проблему на потім, звертайтеся за кваліфікованою допомогою до фахівців салону краси «Косметік - центр».