Головна arrow_forward Новини arrow_forward

Вросле волосся

Вросле волосся
keyboard_backspaceНазад 29 травня 2018

Вросле волосся являє собою прикру незручність, при якій волоски замість того, щоб рости назовні по напіввертикальній траєкторії, ростуть усередину. Таким чином, волосся потрапляє в «пастку» під шкірою, викликаючи почервоніння і запалення.

Зазвичай вросле волосся спостерігається на ділянках шкіри, які піддаються безперервному голінню або епіляції. У чоловіків - на підборідді, щоках, шиї, у жінок - в області промежини і на ногах.

Проблема врослого волосся, перш за все, вражає молодих чоловіків, і частіше страждають пацієнти негроїдної раси через те, що волосини у них товсті і кучеряві.

Зовні нешкідливі врослі волосини часто є причиною інфекційного запалення волосяного фолікула - фолікуліту.

              Причини і фактори ризику

Основна причина врослого волосся полягає в неправильному або поспішному голінні. Ріжучі кромки леза загострюють кінчик волосини, який стає настільки гострим, що пробиває шкіру і починає рости в глибину.

    Звичка носити тугий одяг піддає пацієнта ризику врослого волосся, як і погана гігієна. Надлишок мертвих клітин, по суті, може утворити свого роду ковпачок, який закриває вихід волоскам, тільки що виголеним або розпушеним, змушуючи їх рости «під шкіру».

              Симптоми

              Врослий волосок, як чужорідне тіло, вклинюється в шкіру і відповідає за місцеве запалення, що супроводжується свербінням. Як правило, великі врослі волоски стають надзвичайно болючими.

Коли врослі волоски численні, вони схильні трансформуватися в папули або пустули, іноді наповнені гноєм.

              Ускладнення

              На щастя, врослі волоски – нешкідливий розлад, який здатен спонтанно регресувати. Однак може статися так, що деякі волосини, які потрібно усунути, є естетично неприйнятними і болючими.

              Іноді врослі волосини можуть викликати зміну кольору шкіри та аномальний ріст фіброзно-рубцевої тканини.

              Лікування

              Щоб видалити вросле волосся, слід обережними рухами м'яко ввести голку в товщу епідермісу і витягнути його, уникаючи розрив під час вилучення. (Також можна скористатися пінцетом.) Така практика досить ефективна, але небезпечна, тому що виникає ризик утворення кровоточивих і рубцевих ран. В кінці маніпуляції слід оброблену область продезінфікувати, наприклад, перекисом водню.

              Альтернативою голки і пінцету служить хімічна депіляція. Однак слід зазначити, що креми для депіляції не слід застосовувати при наявності порізів і тріщин.

              Якщо врослі волосини стали причиною інфекційного запалення, то лікар може призначити курс місцевих антибіотиків на уражені ділянки шкіри. А якщо вони вироджуються в пустули і шкірні абсцеси, пропонуються пероральні антибіотики.

Кортикостероїди застосовують у важких випадках, при значних запаленнях і дискомфорті. Крім того, є сенс використовувати креми з гідрохіноном, саліциловою і гліколевою кислотами, щоб запобігти хроматичним змінам.

              У разі вростання волосся слід звернутися за кваліфікованою допомогою, наприклад, до фахівців салону краси «Косметик-центр», які підберуть відповідну терапевтичну стратегію для вирішення даної проблеми. Наприклад, лазерна депіляція дозволяє позбутись проблеми врослого волосся раз і назавжди, оскільки руйнує волосяний фолікул цілком і волосинка більше ніколи не виростає і не вростає відповідно.

              Профілактика

Відлущування шкіри натуральними засобами (наприклад, сіллю або цукром) - відмінний і ефективний спосіб запобігання ризику появи врослого волосся. Фактично, за допомогою скрабів можна видалити все клітинне «сміття», тим самим звільнивши гирло волоска і полегшуючи його ріст. Також зволоження та живлення шкіри після гоління і депіляції - корисна профілактична практика, яка пом'якшує гострі кінчики волосся.