Головна arrow_forward Новини arrow_forward

Засмага та фототип

Засмага та фототип
keyboard_backspaceНазад 23 серпня 2017

              Колір шкіри людини відіграє надзвичайно важливу роль при засмазі. Залежно від фототипу можна визначити, які саме шкірні реакції слід очікувати від перебування на сонці. Адже насправді, досвід вчить нас, що люди реагують на інсоляцію по-різному. Шкіра деяких відразу набуває приємного золотистого відтінку, а у інших, не дивлячись на всі зусилля, сонячні ванни закінчуються опіками і шкірними інфекціями.

              Фототип індивідуума визначається кількістю і якістю меланіну, присутнього в шкірі, який надає їй характерний і унікальний колір. Фототипи в дерматології розділені на шість різних класів, нижче ми їх коротко опишемо.

              Фототип I

              Особи з фототипом I володіють шкірою молочного кольору, легко «згоряють» і ніколи не засмагають. Як правило, у таких людей дуже світле волосся і блакитні очі. Вони повинні користуватися сонцезахисними засобами з високим фактором захисту (SPF 50). У цю ж групу потрапляють і альбіноси, чиє перебування на сонці несе високий ризик розвитку раку шкіри.

              Фототип II              

              Люди з фототипом II мають більш низьку світлочутливість в порівнянні з особами фототипу I. Колір шкіри порцеляновий, очі сині, сірі або зелені, волосся - світло-русяве. Після перебування на сонці характерна невелика пігментація. Люди з цим фототипом повинні піддаватися інсоляції поступово, використовуючи засоби захисту (SPF 50 або 30).

              Фототип III

              У осіб цього фототипу досить виражений колір обличчя, шкіра темніша, ніж у фототипів I і II. Волосся - темно-русяве або каштанове, очі сині або темно-зелені. Шкіра при засмазі набуває світло-коричневого кольору, засмага тримається довго, навіть в зимові місяці. Світлочутливість у фототипу III досить низька, проте, є ризик отримання опіку, тому сонцезахисні креми не скасовуються (SPF 30 або 20, якщо шкіра вже засмагла SPF 15).

              Фототип IV

              Особи цього фототипу мають оливкову шкіру, каштанове або темно-каштанове волосся, карі очі. Шкіра засмагає швидко. Засмага темно-коричневого кольору. Цей фототип самий «вдалий» серед світлошкірого населення, оскільки забезпечує адекватний захист від УФ-випромінювання навіть  при використанні продуктів з низькою потужністю захисту (SPF 20,15 або 10, якщо шкіра вже засмагла).

              Фототип V

              Люди з фототипом V мають дуже темний колір шкіри, волосся чорне, очі карі. Вони можуть отримати інтенсивну засмагу вже після декількох днів перебування на сонці. Як правило, фототип V досить захищений від УФ-променів. Можна використовувати засоби захисту з низьким коефіцієнтом (SPF 10 або 6 в разі вже засмаглої шкіри).

              Фототип VI

              У володарів цього фототипу чорна шкіра, темні карі очі і чорне волосся. У таких людей практично відсутня фоточутливість, однак, при неконтрольованому перебуванні на сонці вони також схильні до ризику раку шкіри. (Рак шкіри у чорношкірих людей діагностується складно.) Сонцезахисний крем рекомендується з низьким коефіцієнтом захисту (SPF 6).

              Слід звернути увагу на те, що фототип не класифікують за кольором очей або волосся, вирішальним фактором є саме колір шкіри.

              Що ж стосується дітей, то в порівнянні з дорослою людиною (навіть якщо фототип той же), вони набагато більш чутливі до сонця і більш сприйнятливі до засмаги, розвитку сонячних опіків і патологій, пов'язаних з надмірною інсоляцією.

          Дієта для засмаги

Ще слід знати, що крім фототипу, насправді, на загар впливає і дієта. Для того щоб шкіра засмагала красиво і рівномірно, важливо споживати їжу, багату мінералами і вітамінами. Так найбільш важливою речовиною в цьому плані є бета-каротин, оскільки саме він стимулює утворення меланіну. Серед продуктів з високим вмістом каротиноїдів почесне місце належить моркві. А в цілому, бета-каротину достатньо міститься в жовтих і оранжевих овочах та фруктах - персиках, абрикосах, кавунах, динях.

Використання оливкового масла також допоможе Вашій шкірі отримати гарну засмагу, так як воно багате поліфенолами - речовинами з сильними антиоксидантними властивостями.

Проконсультуватися з питань догляду за шкірою і грамотного підбору засобів захисту від УФ-випромінювання Ви можете в нашому салоні краси «Косметик-центр».